W Bydgoszczy nie powstanie aquapark z hotelem

Udostępnij artykuł

Jak informował wcześniej portal Horecanet.pl, w ramach kompleksu miał powstać również hotel. Według planów inwestora (spółki, której udziałowcami są LPKiW Myślęcinek Sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz firma Miastoprojekt Wrocław) Aquapark Bydgoszcz – Myślęcinek miał powstać w ciągu 2,5 roku od momentu uruchomienia operacji finansowania. Spółka poszukiwała inwestora, który chciałbym wybudować hotel. Według założeń miała to być niezależna inwestycja, niezwiązana z aquaparkiem, ale przeznaczona pośrednio  dla klientów centrum wodnego. Podstawowe oczekiwania co do hotelu wybudowanego przez inwestora były następujące: minimum 120 miejsc noclegowych, sala konferencyjna na minimum 200 osób (z możliwością podziału na dwie samodzielne części), połączenie funkcjonale z obiektem aquaparku (wewnętrzne przejście dla gości hotelowych), współpraca w zakresie świadczenia usług aquaparku dla gości hotelowych, oraz oddanie do użytku w terminie nie późniejszym niż aquapark. Powstający w Bydgoszczy aquapark miał być najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w Bydgoszczy działają 24 hotele, w tym: jeden pięciogwiazdkowiec (Bohema), cztery czterogwiazdkowce (Słoneczny Młyn, Pod Orłem, Brzoza ora City), siedem trzygwiazdkowców (Apollo, Millenium, Brda, Maraton, Pozyton, Kuźnia, Park), jedenaście hoteli dwugwiazdkowych oraz jeden jednogwiazdkowy (Zawisza).

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010