W Gdańsku powstanie kolejny trzygwiazdkowiec

Udostępnij artykuł

Według projektu będzie to hotel z 50 pokojami i restauracją. Jak informuje inwestor, projekt jest przygotowany i wyceniony przez profesjonalistow branży hotelowo-turystycznej. Będzie to obiekt o standardzie trzech gwiazdek. Podwykonawcami budowy hotelu są Mostostal oraz Stocznia Maritime Gdańsk. Do kontaktu z zainteresowanymi inwestorami wyznaczono Jerzego Wernera. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki podaje, że w Gdańsku funkcjonuje obecnie 26 hoteli, w tym trzy pięciogwiazdkowe (Radisson Blu, Podewils, Dwór Oliwski), pięć czterogwiazdkowych, dwanaście – trzy-, pięć dwugwiazdkowych i jeden jednogwiazdkowiec.W całym województwie pomorskim działa 125 hoteli.

– Gdańsk szykuje się na Euro 2012. Aby stawić czoła napływowi ogromnej liczby turystów, w krótkim terminie, miasto inwestuje. Do końca 2010 roku ma powstać siedem nowych hoteli, w 2011 kolejne cztery. W ten sposób Gdańsk wzbogaci się o kolejne 1500 miejsc noclegowych – powiedziała portalowi Horecanet.pl Anna Wójtowicz, specjalistka do spraw promocji turystycznej z Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Łącznie na turystów czeka w Gdańsku ponad 14 tysięcy miejsc noclegowych różnego typu. Ostatnio w mieście został otwarty hotel Hilton Gdańsk.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010