W Gdańsku powstanie kolejny trzygwiazdkowiec

Udostępnij artykuł

Według projektu będzie to hotel z 50 pokojami i restauracją. Jak informuje inwestor, projekt jest przygotowany i wyceniony przez profesjonalistow branży hotelowo-turystycznej. Będzie to obiekt o standardzie trzech gwiazdek. Podwykonawcami budowy hotelu są Mostostal oraz Stocznia Maritime Gdańsk. Do kontaktu z zainteresowanymi inwestorami wyznaczono Jerzego Wernera. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki podaje, że w Gdańsku funkcjonuje obecnie 26 hoteli, w tym trzy pięciogwiazdkowe (Radisson Blu, Podewils, Dwór Oliwski), pięć czterogwiazdkowych, dwanaście – trzy-, pięć dwugwiazdkowych i jeden jednogwiazdkowiec.W całym województwie pomorskim działa 125 hoteli.

– Gdańsk szykuje się na Euro 2012. Aby stawić czoła napływowi ogromnej liczby turystów, w krótkim terminie, miasto inwestuje. Do końca 2010 roku ma powstać siedem nowych hoteli, w 2011 kolejne cztery. W ten sposób Gdańsk wzbogaci się o kolejne 1500 miejsc noclegowych – powiedziała portalowi Horecanet.pl Anna Wójtowicz, specjalistka do spraw promocji turystycznej z Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Łącznie na turystów czeka w Gdańsku ponad 14 tysięcy miejsc noclegowych różnego typu. Ostatnio w mieście został otwarty hotel Hilton Gdańsk.
 

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010