W Jastrzębiej Górze powstanie aparthotel

Udostępnij artykuł

– Nasza oferta dla klientów jest na polskim rynku ciągle bardzo nowatorska. Sprzedajemy apartamenty, które ich nabywcy mogą spłacać ze środków uzyskanych z ich wynajmu w ciągu całego roku. Całość jest skalkulowana w taki sposób, że przychody z wynajmu pokrywają ratę kredytu w wypadku skorzystania z pożyczki bankowej lub stopniowy zwrot zainwestowanych środków dla nabywców, którzy swój apartament sfinansowali w gotówce – mówi w rozmowie z MuratorPlus, Piotr Chechłacz, prezes Apartamenty Rozewie Spółka z o.o. – inwestor projektu.

Budynek został zaprojektowany w taki sposób, że ze wszystkich apartamentów jest widok na morze. Apartamenty zostaną całkowicie wykończone i gotowe do wynajmu. Cena to 10-14 tys. zł. za mkw.

Apartamenty hotelowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem na polskim rynku. Największe firmy, które zaangażowane są w tego typu inwestycja to: Condohotels Group, która inwestuje w kompleksy hotelowo-mieszkalne w Ostródzie, Kristensen Group (projekty na Mazurach, nad morzem oraz w górach), Zdrojowa Invest (głównie luksusowe apartamenty nad Morzem Bałtyckim), Arche (buduje biznesowy aparthotel na stołecznym Ursynowie) oraz obecna na giełdzie NewConnect spółka Lokaty Budowlane.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.07.2010
Aktualizacja: 15.07.2010