W Opolu powstaje pierwszy czterogwiazdkowiec

Udostępnij artykuł

Autorem projektu budynku jest Mirosław Palej, z którym współpracowali Hubert Boryka i Dariusz Raut. Szklana elewacja hotelu będzie bardzo nowoczesna – wyglądem będzie przypominać klawisze fortepianu.
-W części podziemnej powstanie pub, parter pomieści kuchnię i pomieszczenie gospodarcze. Na pierwszym piętrze zaplanowano restaurację z tarasem, a drugie i trzecie piętro zajmie 10 pokoi. Wnętrza mają być utrzymane w stylu art deco – informuje portal Strefa Biznesu.

Firma Atlant 2 starała się o dofinansowanie inwestycji. Projekt o nazwie "Hotel Ostrówek – cztery gwiazdki na opolskiej Pasiece" (całkowita wartość dofinansowania – 2,4 mln zł) znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania z listy rezerwowej w ramach poddziałania 1.4.1

– Dotychczas w ramach poddziałania 1.4.1 zostały ogłoszone dwa nabory wniosków o dofinansowanie projektów. Zainteresowanie konkursami znacznie przerosło nasze oczekiwania, wartość złożonych projektów, aż o 300 proc. przekroczyła alokację przeznaczoną na nabory. W wyniku przeprowadzonej oceny do dofinansowania zostało wybranych i zaakceptowanych 108 projektów o łącznej wartości prawie 240 mln zł. Dotychczas podpisano umowy z 48 przedsiębiorcami na realizację projektów o wartości przekraczającej 108 mln zł. Zakres wybranych projektów jest bardzo zróżnicowany – od budowy obiektów hotelowych poprzez tworzenie centrów rozrywki i rekreacji po dofinansowania restauracji. W ramach poddziałania planowany jest jeszcze jeden nabór w grudniu 2012 roku – mówi dla portalu Horecanet.pl, Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego.

Aktualnie według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w Opolu działa 10 skategoryzowanych hoteli. Hotel Ostrówek będzie jedynym hotelem o tak wysokiej kategorii w tym mieście. Obecnie, na terenie Opola działa sześć hoteli trzygwiazdkowych, dwa dwugwiazdkowce oraz dwa hotele jednogwiazdkowe. Na terenie całego województwa opolskiego funkcjonuje 36 hoteli, w tym: 20 trzygwiazdkowców, 11 hoteli dwugwiazdkowych oraz pięć hoteli jednogwiazdkowych.

Opublikowano: 26.07.2010
Aktualizacja: 26.07.2010