W Przeworsku powstaną nowe hotele

Udostępnij artykuł

– Projekt przewiduje wykonanie robót izolacyjnych posadzkowych i dociepleniowych w pomieszczeniach piwnicznych. Lokale na parterze i poddaszu zostaną przystosowane do celów hotelowych poprzez wykonanie ścian działowych, wydzielenie części na sanitariaty, wykonanie nowych podłóg drewnianych oraz schodów, malowanie ścian oraz wykończenia ścian listwami ozdobnymi. W zakresie zagospodarowania poddasza przewidziane są roboty związane z wykonaniem dociepleń styropianem i ścianek z płyt kartonowo gipsowych – podają przedstawiciele UM w Przeworsku. Ponadto w budynkach założone zostaną instalacje m.in.: co. i wentylacji wraz z kotłownią gazową, ciepłej i zimnej wody, gazowe, elektryczne.

Nad wykonaniem projektu będzie czuwał konserwator zabytków. Inwestycja ma zostać ukończona na przełomie czerwca i lipca 2011 roku. Termin składania ofert mija 2 sierpnia br.

Skansen Pastewnik to pomysł urzędników Przeworska na ratowanie drewnianego budownictwa. Projekt jest jeszcze w realizacji. W założeniach ma zostać stworzone typowe galicyjskie miasteczko – z rynkiem pośrodku – oraz model tradycyjnej galicyjskiej wsi. Obecnie jeden z obiektów pełni funkcję hotelarską i gastronomiczną. Wielokrotnie otrzymywał tytuł Mistrza Campingu i Caravaningu.
 

Opublikowano: 12.07.2010
Aktualizacja: 12.07.2010