W Puławach powstaje hotel Pikul

Udostępnij artykuł

Trzygwiazdkowy hotel powstanie na miejscu dawnego budynku administracyjnego majątku Głębickich przy ul. Lubelskiej. Pierwsze prace budowlano-porządkowe rozpoczęły się wiosną 2010 roku. Oprócz 30 pokoi w obiekcie znajdzie się także restauracja, sala konferencyjna oraz bankietowa.

Pomysł na hotel został wysoko oceniony przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, która przyznała inwestorowi blisko dwumilionową dotację. Na wzmocnienie potencjału turystycznego województwa agencja rozdysponowała ponad 43 mln zł. Ogółem unijne dofinansowanie zyskało około 30 inwestycji z całego regionu.

Inwestor – Marek Pikul – prowadzi w województwie lubelskim sieć salonów samochodowych oraz autoryzowany salon Fiata – „Auto Pikul”. Firma oferuje zakup wielu modeli samochodów osobowych i dostawczych, ich serwis, możliwość korzystania z usług ubezpieczeniowych, likwidacje szkód oraz komis.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Puławach nie ma obecnie żadnego obiektu skategoryzowanego jako hotel. W całym województwie lubelskim funkcjonuje około 36 hoteli, w tym: trzy jednogwiazdkowe, dziewięć dwu-, 20 trzy- oraz cztery czterogwiazdkowe. W regionie nie ma hoteli o pięciogwiazdkowym standardzie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010