W Puławach powstaje hotel Pikul

Udostępnij artykuł

Trzygwiazdkowy hotel powstanie na miejscu dawnego budynku administracyjnego majątku Głębickich przy ul. Lubelskiej. Pierwsze prace budowlano-porządkowe rozpoczęły się wiosną 2010 roku. Oprócz 30 pokoi w obiekcie znajdzie się także restauracja, sala konferencyjna oraz bankietowa.

Pomysł na hotel został wysoko oceniony przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, która przyznała inwestorowi blisko dwumilionową dotację. Na wzmocnienie potencjału turystycznego województwa agencja rozdysponowała ponad 43 mln zł. Ogółem unijne dofinansowanie zyskało około 30 inwestycji z całego regionu.

Inwestor – Marek Pikul – prowadzi w województwie lubelskim sieć salonów samochodowych oraz autoryzowany salon Fiata – „Auto Pikul”. Firma oferuje zakup wielu modeli samochodów osobowych i dostawczych, ich serwis, możliwość korzystania z usług ubezpieczeniowych, likwidacje szkód oraz komis.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Puławach nie ma obecnie żadnego obiektu skategoryzowanego jako hotel. W całym województwie lubelskim funkcjonuje około 36 hoteli, w tym: trzy jednogwiazdkowe, dziewięć dwu-, 20 trzy- oraz cztery czterogwiazdkowe. W regionie nie ma hoteli o pięciogwiazdkowym standardzie.

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010