W Rzeszowie ruszy hotel Ferdynand

Udostępnij artykuł

Hotel powstaje w rzeszowskiej kamienicy przy ul. Grottgera 28. Budynek ma pięć kondygnacji, z czego na parterze działają już punkty handlowo-usługowe. W ramach remontu kamienicy piwnice dostosowano pod lokale restauracyjne. W obiekcie znajdą się również między innymi 40 jedno- oraz dwugwiazdkowych pokoi (wyposażonych w klimatyzację, telewizję satelitarną, telefony, łazienki z prysznicem), pizzeria oraz jedna sala konferencyjna. Modernizacja rozpoczęła się w lipcu 2009 roku, a prace budowlane zakończyły sie w marcu bieżącego roku. Hotel położony jest w centrum Rzeszowa obok Dworca PKP i PKS i posiada bardzo dogodną komunikację z lotniskiem w Jasionce. Inwestorem jest właściciel rzeszowskiego biura podróży Niza Travel, a generalnym wykonawcą – Baudziedzic Sp. z o.o. Sp.K. z Głogowa Małopolskiego.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Rzeszowie działa obecnie 18 hoteli, w tym dwa cztero-, dziewięć trzy-, trzy dwu- oraz cztery jednogwiazdkowe. W całym województwie podkarpackim hoteli jest 97. Brakuje hoteli o najwyższej – pięciogwiazdkowej – kategorii, a czterogwiazdkowców działa tylko cztery. Ponadto w regionie tym działa: 45 hoteli trzy-, 39 dwu- oraz dziewięć jednogwiazdkowych obiektów.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 26.07.2010
Aktualizacja: 26.07.2010