W sierpniu ruszy hotel Zamek Lubliniec

Udostępnij artykuł

Kadra kierownicza obiektu została już wybrana, ale nadal trwa rekrutacja personelu.

Hotel Zamek Lubliniec będzie dysponował 45 pokojami na około 100 miejsc noclegowych. Wyposażone one będą m.in.: w telewizję satelitarną, DVD, telefon, bezprzewodowy internet oraz łazienki z suszarkami. Doba w pokoju – w zależności od standardu – kosztować będzie 250-600 złotych. Ze względu na zabytkowy charakter hotel nie będzie skategoryzowany, ale jego standard określany jest na cztery gwiazdki.

W obiekcie znajdzie się także: restauracja serwująca potrawy regionalne i międzynarodowe, bar, zaplecze konferencyjne (dwie sale na łącznie 80 osób) i sala balowa oraz biblioteka z dziełami Edyty Stein. Ponadto, aby uatrakcyjnić pobyt w hotelu możliwe będzie zorganizowanie między innymi: jazdy konnej, polowania, zawodów paintball, turnieju tenisowego i golfa oraz wyprawy na ryby. Przy obiekcie znajduje się park z wytyczonymi alejami spacerowymi, trasami rowerowymi oraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

Właścicielem obiektu jest Zamek Lubliniec Sp. z o.o., za którą stoi prywatny przedsiębiorca. Kupił on zamek od gminy w 2005 roku i cały czas prowadzi jego renowację. Historia zamku sięga trzynastego wieku. 

Opublikowano: 08.07.2010
Aktualizacja: 08.07.2010