Wkrótce modernizacja hotelu w Balicach

Udostępnij artykuł

Firma Jawor wyremontuje część hotelową ośrodka za kwotę 1,17 mln zł. Projektowane roboty budowlano-modernizacyjne obejmują między innymi: przebudowę wszystkich pokoi hotelowych połączoną z powiększeniem ich powierzchni oraz powiększeniem łazienek (przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pokoi na poszczególnych kondygnacjach budynku) oraz aranżację pomieszczeń socjalnych dla pracowników, a także pomieszczeń technicznych i obsługowych hotelu. Ośrodek będzie potrzebował w późniejszym etapie dostawców wyposażenia do wyremontowanej części.

Jak informowaliśmy, dodatkowo wraz z robotami budowlanymi realizowane będą roboty instalacyjne wewnątrz budynku w zakresie: przebudowy instalacji wodociągowej, CWU, centralnego ogrzewania oraz elektrycznych i teletechnicznych. Projekt nie przewiduje na razie modernizacji elementów na zewnątrz budynku.

Skrzydło hotelowe zespołu pałacowego w Balicach znajduje się w budynku oficyny. Jest to obiekt dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z poddaszem użytkowym. Powierzchnia zabudowy części hotelowej wynosi 381,5 metrów kwadratowych. Kompleks pałacowy należał kiedyś do rodziny Radziwiłłów. Obecnie mieszczą się tam pomieszczenia administracyjno-biurowe Instytutu Zootechniki.

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010