Wkrótce modernizacja hotelu w Balicach

Udostępnij artykuł

Firma Jawor wyremontuje część hotelową ośrodka za kwotę 1,17 mln zł. Projektowane roboty budowlano-modernizacyjne obejmują między innymi: przebudowę wszystkich pokoi hotelowych połączoną z powiększeniem ich powierzchni oraz powiększeniem łazienek (przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pokoi na poszczególnych kondygnacjach budynku) oraz aranżację pomieszczeń socjalnych dla pracowników, a także pomieszczeń technicznych i obsługowych hotelu. Ośrodek będzie potrzebował w późniejszym etapie dostawców wyposażenia do wyremontowanej części.

Jak informowaliśmy, dodatkowo wraz z robotami budowlanymi realizowane będą roboty instalacyjne wewnątrz budynku w zakresie: przebudowy instalacji wodociągowej, CWU, centralnego ogrzewania oraz elektrycznych i teletechnicznych. Projekt nie przewiduje na razie modernizacji elementów na zewnątrz budynku.

Skrzydło hotelowe zespołu pałacowego w Balicach znajduje się w budynku oficyny. Jest to obiekt dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z poddaszem użytkowym. Powierzchnia zabudowy części hotelowej wynosi 381,5 metrów kwadratowych. Kompleks pałacowy należał kiedyś do rodziny Radziwiłłów. Obecnie mieszczą się tam pomieszczenia administracyjno-biurowe Instytutu Zootechniki.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010