Wkrótce otwarcie ośrodka Beskidzki Raj

Udostępnij artykuł

Planowo obiekt oficjalnie zostanie otwarty w sierpniu bieżącego roku. Znajdzie się w nim restauracja Beskidzki Raj, szałas grillowy, kręgielnia, sale konferencyjne i balowe mogące pomieścić do 200 osób oraz mniejsza sala na przyjęcia okolicznościowe. W ośrodku znajdzie się również Club Wellness & Spa. Kompleks będzie nastawiony głównie na organizację takich imprez jak wesela i przyjęcia. Beskidzki Raj położony jest w malowniczej scenerii Beskidu Żywieckiego na wysokości 820 m n.p.m. Wszystkie pokoje wyposażone będą w łazienkę, telefon, bezpłatny dostęp do internetu, tv-sat, sejf oraz urządzenia do przygotowywania kawy i herbaty.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie na terenie województwa małopolskiego działa 281 hoteli, w tym aż 13 pięciogwiazdkowych (głównie są to hotele zlokalizowane w Krakowie), 38 czterogwiazdkowców, 154 trzy-, 62 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych. Szybko też przybywa nowych hoteli w tym regionie. Z raportu firmy Cushman&Wakefield wynika, że w 2009 roku w Małopolsce pojawiły się 24 nowe skategoryzowane obiekty hotelowe i jest to najwięcej w całej Polsce. Natomaist jak podaje firma Hotelon, na budowę nowych hoteli w woj. małopolskim wydano w 2008 roku około 174,9 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 14.07.2010
Aktualizacja: 14.07.2010