Wojewódzki, Palikot, Czechowski i Król reklamują wyBUHową w teledysku

Udostępnij artykuł

Błażej Król, Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski – założyciele Przyjaznego Państwa prezentują klip „Party, który jest coverem wielkiego hitu zespołu Oddział Zamknięty.

Pomysł nagrania nowej wersji utworu “Party” wyszedł od Janusza Palikota, który od lat 80-tych puszcza ten utwór na swoich imprezach domowych. Zainspirował wspólnego z Kubą i Tomka znajomego, Błażeja  by wspólnie przygotowali nowe brzmienie Prywatki.

Palikot o Prywatce

Co prawda jestem młodszy o rok od Kuby Wojewódzkiego (śmiech), ale lata 80. pamiętam doskonale. Oddział Zamknięty poznałem krótko po maturze. Za oknami kryzys, apatia i czarna rozpacz. Łatwiej było natknąć się na czołg niż autobus. Dla nas, młodych, zbuntowanych, utwór „Party” był jak objawienie, liźnięcie Zachodu. W sercu mieliśmy niegasnący żar. Wspaniałej muzyce towarzyszył jednak podły alkohol. Marzyliśmy, by nie budzić się rano z kacem, który urywał głowy. 40 lat później produkujemy w Polsce najlepsze alkohole świata. Wciąż nosimy jednak w sercu tę samą niezgodę i bunt. Stąd, gdy tylko narodził się pomysł, by cofnąć się do lat 80. i razem z genialnym Błażejem Królem przywrócić emocje tamtych czasów, nie zastanawiałem się nawet sekundy. Warto, by cały wirował świat, nawet jeśli można się czasem przewrócić – stwierdził Janusz Palikot.

Wojewódzki w teledysku

Party Udziału Zamkniętego to był imprezowy hymn na smutne, depresyjne czasy Polski po Stanie Wojennym. Przypominam, że to rok 1983, rok przed symbolicznym Orwellowskim 1984. Wódka na kartki, fajki na kartki, kartki na kartki. Jedni śpiewali Chcemy być sobą Perfektu, inni byli sobą w rytm prywatki, jakiej nie przeżył nikt. Niektórzy palili sztuczne ognie, też na kartki, a inni palili coś innego zawijając to w kartki. I wszystko wtedy miało fantastyczne kształty, gdy zapadał zmrok. Party to protest song bez styropianu i wyciągniętego swetra. To esencja mieszania balangi, rock and rolla z ucieczką od szarego komunistycznego Jumanji. Takie numery dawały nam poczucie istnienia ostatnich znaków utraconej wspólnoty. Bez manifestów i politycznych haseł. I tego ducha chcieliśmy wskrzesić  dając tej piosence nowe, zielone życie. W BUH-u jest to wszystko, co w jej wersach. Zielonych świąt! – powiedział Kuba Wojewódzki.

Pamiętam dobrze lato 83’, a dokładnie upalny lipiec owego roku, kiedy to jako nastolatek razem z Januszem słuchaliśmy owego utworu Oddziału Zamkniętego i żartowaliśmy, że kiedyś zrobimy cover tej piosenki. Życie kolejny raz nas zaskoczyło i powiem tylko tyle – uważajcie o czym marzycie, bo marzenia się spełniają, tylko nie zawsze wtedy, kiedy tego oczekujemypowiedział Błażej Król.

Zawsze chciałem wystąpić w klipie muzycznym. Super, że to akurat ten kawałek, który oczywiście pamiętam jeszcze z lat 80-tych. Śpiewanie nie jest łatwe, ale przy odrobinie chęci można wszystko (śmiech!). Zabawa nierozerwalnie łączy się z naszymi produktami – wódką, piwem, okovitami, whisky. Odpowiedzialnie używane podkręcają zabawę i dają dużo radości. – powiedział Tomasz Czechowski.

Reżyserem i twórcą scenariusza teledysku jest Mac Adamczak. Słowa Prywatki/Party napisał autor tekstów, współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty – Krzysztof Jaryczewski (Jary). Muzykę skomponował Wojciech Łuczaj – Pogorzelski – polski muzyk rockowy, kompozytor, współzałożyciel, lider i gitarzysta zespołu Oddział Zamknięty. 

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 17.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023