Wyndham Hotel Group: 34-proc. wzrost zysku

Udostępnij artykuł

Zysk netto wyniósł 95 mln dol., czyli 0,51 dol. na jedną akcję (w ub.r. było to 71 mln dol., czyli 0,39 dol. na akcję). Wskaźnik RevPar (przychód za jeden dostępny pokój) spadł globalnie o około 1,2 proc.

Obecnie w budowie znajduje się 980 obiektów z 107,6 tys. pokoi. Ponadto w czerwcu spółka nabyła hotele marki Sol Melia Hotels & Resorts. Akwizycja doda do portfela Wyndham 92 hotele (13,2 tys. pokoi) ulokowane w takich miastach, jak Madryt, Barcelona i Paryż.

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że Wyndham Hotel Group planuje wejść do naszego kraju. Sieć podpisała w 2007 roku umowę z Aviareps SA na wyłączną reprezentację w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Estonii, a także na Węgrzech, Litwie i Łotwie. Jak już informowaliśmy, na razie wstrzymane zostały plany ekspansji w naszym kraju. Pierwszy obiekt miał zostać wybudowany od podstaw, a taka inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła. Kolejne hotele miały powstawać m.in. dzięki włączaniu do sieci – na zasadach franczyzy – już istniejących obiektów.

Wyndham Hotel Group skupia ok. 7 tys. hoteli na całym świecie, o łącznej liczbie około 607 tys. pokoi hotelowych. W skład grupy wchodzą takie marki, jak: Wyndham Hotels, Super 8, Days Inn, Ramada, Wingate Inn, Travelodge, Howard Johnson, Baymont Inn, Knights Inn oraz AmeriHost.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010