Wyndham Hotel Group: 34-proc. wzrost zysku

Udostępnij artykuł

Zysk netto wyniósł 95 mln dol., czyli 0,51 dol. na jedną akcję (w ub.r. było to 71 mln dol., czyli 0,39 dol. na akcję). Wskaźnik RevPar (przychód za jeden dostępny pokój) spadł globalnie o około 1,2 proc.

Obecnie w budowie znajduje się 980 obiektów z 107,6 tys. pokoi. Ponadto w czerwcu spółka nabyła hotele marki Sol Melia Hotels & Resorts. Akwizycja doda do portfela Wyndham 92 hotele (13,2 tys. pokoi) ulokowane w takich miastach, jak Madryt, Barcelona i Paryż.

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że Wyndham Hotel Group planuje wejść do naszego kraju. Sieć podpisała w 2007 roku umowę z Aviareps SA na wyłączną reprezentację w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Estonii, a także na Węgrzech, Litwie i Łotwie. Jak już informowaliśmy, na razie wstrzymane zostały plany ekspansji w naszym kraju. Pierwszy obiekt miał zostać wybudowany od podstaw, a taka inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła. Kolejne hotele miały powstawać m.in. dzięki włączaniu do sieci – na zasadach franczyzy – już istniejących obiektów.

Wyndham Hotel Group skupia ok. 7 tys. hoteli na całym świecie, o łącznej liczbie około 607 tys. pokoi hotelowych. W skład grupy wchodzą takie marki, jak: Wyndham Hotels, Super 8, Days Inn, Ramada, Wingate Inn, Travelodge, Howard Johnson, Baymont Inn, Knights Inn oraz AmeriHost.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010