Zachodniopomorskie: 1,95 mln zł za obiekt hotelowy

Udostępnij artykuł

Obiekt ma powierzchnię 558 mkw. i położony jest na działce wielkości 1198 mkw. W części hotelowej działa 18 pokoi (łącznie 30 miejsc noclegowych). Ponadto w kompleksie funkcjonuje restauracja serwująca dania regionalne (głównie rybne) oraz tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Obiekt posiada sale niezbędne do organizacji przyjęć, konferencji i bankietów. Obecnie doba w pokoju jednoosobowym to koszt 110 zł, dwuosobowym – 140 zł, a w apartamencie – 170 zł.

Hotel znajduje się w centrum miasta. Istnieje już około 50 lat i stale przyjmuje gości. Sprzedający podkreśla także, że wciąż jest dochodowy. Cena za obiekt – 1,95 mln zł – obejmuje także podstawowe wyposażenie hotelowo-gastronomiczne.

Łobez to miasto gminne położone w środkowej części Pomorza Zachodniego. Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że całej gminie nie ma żadnego skategoryzowanego hotelu (działają tam głównie kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne). Tymczasem w województwie zachodniopomorskim hoteli jest obecnie 97, w tym: pięciogwiazdkowy Aquarius w Kołobrzegu, 15 cztero-, 43 trzy-, 24 dwu oraz 14 jednogwiazdkowych. Większość hoteli znajduje się w pasie nadmorskim, m.in. w Świnoujściu, Szczecinie i Kołobrzegu. Zdaniem ekspertów region ten ma spory potencjał, gdyż leży w kręgu zainteresowań turystów z Niemiec.

Opublikowano: 06.07.2010
Aktualizacja: 06.07.2010