Zachodniopomorskie: 1,95 mln zł za obiekt hotelowy

Udostępnij artykuł

Obiekt ma powierzchnię 558 mkw. i położony jest na działce wielkości 1198 mkw. W części hotelowej działa 18 pokoi (łącznie 30 miejsc noclegowych). Ponadto w kompleksie funkcjonuje restauracja serwująca dania regionalne (głównie rybne) oraz tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Obiekt posiada sale niezbędne do organizacji przyjęć, konferencji i bankietów. Obecnie doba w pokoju jednoosobowym to koszt 110 zł, dwuosobowym – 140 zł, a w apartamencie – 170 zł.

Hotel znajduje się w centrum miasta. Istnieje już około 50 lat i stale przyjmuje gości. Sprzedający podkreśla także, że wciąż jest dochodowy. Cena za obiekt – 1,95 mln zł – obejmuje także podstawowe wyposażenie hotelowo-gastronomiczne.

Łobez to miasto gminne położone w środkowej części Pomorza Zachodniego. Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że całej gminie nie ma żadnego skategoryzowanego hotelu (działają tam głównie kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne). Tymczasem w województwie zachodniopomorskim hoteli jest obecnie 97, w tym: pięciogwiazdkowy Aquarius w Kołobrzegu, 15 cztero-, 43 trzy-, 24 dwu oraz 14 jednogwiazdkowych. Większość hoteli znajduje się w pasie nadmorskim, m.in. w Świnoujściu, Szczecinie i Kołobrzegu. Zdaniem ekspertów region ten ma spory potencjał, gdyż leży w kręgu zainteresowań turystów z Niemiec.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 06.07.2010
Aktualizacja: 06.07.2010