Zachodniopomorskie: hotel za 1,85 mln zł

Udostępnij artykuł

Obiekt dysponuje 30 miejscami noclegowymi w pokojach jedno- i dwuosobowych. W hotelu znajdują się ponadto m.in.: trzy sale konferencyjne (każda na 60 osób) ze sprzętem audiowizualnym i restauracja na 68 miejsc (z dużym zapleczem kuchennym). Do dyspozycji gości jest także sala fitness, sauna oraz strzeżony parking. W 2000 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację.

Hotel – Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny Redło mieści się na dużej, zagospodarowanej na ogród działce, która usytuowana jest na skraju Drawskiego Parku Krajobrazowego (niedaleko uzdrowisk w Połczynie Zdroju). Kierunek rozwoju dla tego terenu został określony jako "Centrum zdrowia i urody dla mieszkańców Szczecina i innych kuracjuszy uzdrowiska Połczyn".

Obiekt jest jedynym skategoryzowanym hotelem w miejscowości Redło. Na terenie gminy Połczyn Zdrój działa ponadto jednogwiazdkowy Polanin oraz zespół uzdrowiskowy, w którego skład wchodzą cztery sanatoria oraz nowo otwarty hotel spa Zdrojowe Zacisze.

Tymczasem w województwie zachodniopomorskim hoteli jest obecnie 97, w tym: pięciogwiazdkowy Aquarius w Kołobrzegu, 15 cztero-, 43 trzy-, 24 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych. Zdaniem ekspertów region ten ma spory potencjał, gdyż leży w kręgu zainteresowań turystów z Niemiec.

Opublikowano: 08.07.2010
Aktualizacja: 08.07.2010