Zachodniopomorskie: szansa na kompleks z hotelem

Udostępnij artykuł

Nieruchomość położona jest w Podgrodziu – Nowe Warpno (z bezpośrednim dostępem do jeziora). Kompleks, który ma powstać na tej działce przeznaczony będzie na obsługę imprez okolicznościowych oraz szkoleń dla przedsiębiorstw. Jak twierdzi właściciel tego terenu, popyt na tego rodzaju usługi w tym regionie jest ogromny, zaś podaż – minimalna. Obiekt może być wzbogacona o usługi związane z rekreacją i turystyką wodną. Przyszły inwestor może objąć większościowy udział w przedsięwzięciu.

Nowe Warpno posiada niewiele ponad 1 tysiąc mieszkańców. Jest to niezbyt jeszcze popularna miejscowość, choć atrakcyjnie położona (na półwyspie nad Zalewem Szczecińskim). Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie nie działa tam żaden obiekt skategoryzowany jako hotel. W mieście znajduje się kemping oraz kilka gospodarstw agroturystycznych. Na terenie kempingu ulokowana jest plaża strzeżona oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Miejscowość posiada niewielkie zaplecze gastronomiczne.

MSiT podaje, że w całym województwie zachodniopomorskim działa obecnie 97 hoteli, w tym: jeden pięciogwiazdkowy Aquarius Spa (niedawno skategoryzowany), 15 cztero-, 43 trzy-, 24 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowców. Hotele ulokowane są głównie w pasie nadmorskim.
 

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010