Zachodniopomorskie: szansa na kompleks z hotelem

Udostępnij artykuł

Nieruchomość położona jest w Podgrodziu – Nowe Warpno (z bezpośrednim dostępem do jeziora). Kompleks, który ma powstać na tej działce przeznaczony będzie na obsługę imprez okolicznościowych oraz szkoleń dla przedsiębiorstw. Jak twierdzi właściciel tego terenu, popyt na tego rodzaju usługi w tym regionie jest ogromny, zaś podaż – minimalna. Obiekt może być wzbogacona o usługi związane z rekreacją i turystyką wodną. Przyszły inwestor może objąć większościowy udział w przedsięwzięciu.

Nowe Warpno posiada niewiele ponad 1 tysiąc mieszkańców. Jest to niezbyt jeszcze popularna miejscowość, choć atrakcyjnie położona (na półwyspie nad Zalewem Szczecińskim). Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie nie działa tam żaden obiekt skategoryzowany jako hotel. W mieście znajduje się kemping oraz kilka gospodarstw agroturystycznych. Na terenie kempingu ulokowana jest plaża strzeżona oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Miejscowość posiada niewielkie zaplecze gastronomiczne.

MSiT podaje, że w całym województwie zachodniopomorskim działa obecnie 97 hoteli, w tym: jeden pięciogwiazdkowy Aquarius Spa (niedawno skategoryzowany), 15 cztero-, 43 trzy-, 24 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowców. Hotele ulokowane są głównie w pasie nadmorskim.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010