Zmywarki od Smeg Foodservice

Udostępnij artykuł
Smeg jest znanym na całym świecie producentem urządzeń do kuchni domowych, a także do kuchni profesjonalnych. Urządzenia, takie jak minibary, chłodziarki na wino, kostkarki do lodu, piece konwekcyjne, a także piece konwekcyjno-parowe,  produkowane przez Smeg Foodservice i są dedykowane właśnie do branży gastronomicznej. Oprócz urządzeń do obróbki termicznej, Smeg Foodservice stworzył również linię profesjonalnych zmywarek.

Seria zmywarek  ECOLINE została zaprojektowana i jest w całości produkowana we Włoszech. Zmywarki te są  przeznaczone przede wszystkim do barów, restauracji oraz hoteli. W ofercie Smeg Foodservice  są: zmywarki do szkła (kosz 400×400 mm), do naczyń (kosz 500 x 500 mm) oraz kapturowe (kosz 500×500 mm):
– zmywarki kapturowe (kosz 500×500 mm), dzięki wysokości  440 mm  na wejściu do komory, mogą  myć naczynia oraz sztućce o dużych gabarytach; 
– zmywarki do naczyń (kosz 500×500 mm) charakteryzują się możliwością  dużego załadunku, a także wieloma programami mycia;
– zmywarki do szkła (kosz 400×400 mm) są dostępne w wersjach o wysokości 670 lub 710 mm, umożliwiając załadunek wyższych kieliszków.

Elektroniczny panel sterowania z przyciskami Soft Touch,  gwarantuje intuicyjną i prostą obsługę zmywarek. Jest to szczególnie istotne podczas  szkolenia często zmieniającego się  personelu w obiektach gastronomicznych. Dodatkowo zmywarki te posiadają elektroniczny wyświetlacz, który wskazuje temperatury mycia dla poszczególnych programów, a także wymaganą diagnostykę.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png
Ułatwiona higiena

Komora myjąca zmywarek Smeg została zaprojektowana z zaokrąglonymi  krawędziami, wytłoczonymi prowadnicami koszy, a także z optymalną powierzchnią ścian w taki sposób, aby umożliwić łatwe utrzymanie jej w czystości oraz ograniczyć odkładanie się zanieczyszczeń w zakamarkach. Konstrukcja spodu komory ułatwia przemieszczanie się ewentualnych pozostałości żywności w kierunku filtra i odpływu. Zmywarka ma też specjalny program automatycznego czyszczenia, co bardzo ułatwia oraz skraca do minimum czynności związane z utrzymaniem zmywarki  w czystości.

Efektywność mycia

W profesjonalnych zmywarkach Smeg zastosowano innowacyjną konstrukcję ramienia myjącego (nabłyszczającego). Dzięki temu można uzyskać w komorze mycia większe ciśnienie wody, a także  dokładniejsze jej rozprowadzenie. Zyskuje na tym bardzo efektywność mycia. Dodatkowo, połączone ramiona myjąco-płuczące mają mniejszą wysokość w porównaniu do tych standardowych, przez co zwiększa się wysokość użytkowa komory mycia. Ramię myjące ma też tę zaletę, że jest łatwe do demontażu podczas czynności związanych z konserwacją.

Dodatkowo w komorze mycia zastosowano  innowacyjny, potrójny filtr selektywny. Jest on połączony z pompą spustową oraz systemem częściowego odpływu. Woda do mycia dzięki temu jest efektywnie filtrowana podczas każdego cyklu mycia.

Zmywarki Smeg  są przystosowane do zmywania naczyń o dużych rozmiarach, ze względu na odpowiednio zaprojektowaną ich wysokość użytkową.

Wszystkie zmywarki ECOLINE są wyposażone w elektroniczny system Soft Start. System ten jest odpowiedzialny za kontrolowanie mocy pompy zmywania, aby zabezpieczyć przed zniszczeniem delikatną porcelanę oraz szkło. Polega to na tym, że woda wprowadzana do komory mycia ma początkowo niskie ciśnienie, a potem stopniowo osiąga maksymalny poziom ciśnienia.

Funkcje specjalne

Zmiękczanie wody. W zmywarkach Smeg zastosowano ciągły system zmiękczania wody, dzięki czemu minimalizuje się przestoje w pracy zmywarek. To rozwiązanie zapewnia optymalną jakość wody do zmywania i jednocześnie zabezpiecza zmywarki przed nadmiernym osadzaniem się soli mineralnych.

Dozowanie. Wszystkie modele zmywarek wyposażono w elektronicznie sterowane perystaltyczne dozowniki detergentów i substancji nabłyszczających. Dzięki temu  dozowanie środków chemicznych jest bardzo precyzyjne i bez zbędnych strat.

System płukania HTR. W wybranych modelach zmywarek zastosowano system płukania HTR, który stale kontroluje ciśnienie, temperaturę i jakość wody. Niezależnie od jej parametrów w sieci zasilającej, system ten zawsze gwarantuje odpowiednie parametry  wody do płukania, co ma wpływ na szybkość i jakość mycia, a także suszenie naczyń.

Dodatkowe płukanie. To opcjonalna funkcja, umożliwiająca wydłużenie procesu mycia dla naczyń o silnym zabrudzeniu.

Świeża woda. Zmywarki wyposażono w specjalny program, który do każdego cyklu mycia używa wyłącznie świeżą wodę.

Automatyczne czyszczenie. Wyeliminowano konieczność manualnego czyszczenia zmywarki poprzez zastosowanie automatycznego mycia komory, które  jest  aktywowane każdorazowo po zakończeniu opróżniania zbiornika.

System odzysku ciepła S.H.R.+ . Ten system pozwala na zaoszczędzenie  do 30% energii. Polega to na zasysaniu powstałych w komorze oparów, skraplaniu ich i wykorzystywaniu w ten sposób powstałej energii,  do podgrzewania wody zasilającej.

Firma Smeg Foodservice oferuje doskonałe efekty w dziedzinie zmywania, równocześnie redukując znacznie zużycie energii, wody, detergentów i nabłyszczaczy podczas zmywania. Dzieje się tak ze względu na ogromne doświadczenie w projektowaniu urządzeń, a także poprzez zastosowanie w nich najbardziej  innowacyjnych rozwiązań.

Urządzenia  firmy Smeg  Foodservice dostępne są w Polsce poprzez firmę Koree, handlowy@ koree.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.03.2021
Aktualizacja: 26.03.2021