Znamy finalistów konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet

Udostępnij artykuł

Już 12 lipca odbędzie się wielki finał konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet”, w którym zmierzą się najlepsi Szefowie Kuchni wyłonieni przez jury. Swoje umiejętności zaprezentuje sześć dwuosobowych zespołów z różnych regionów Polski. Wydarzenie organizowane jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa.

Pierwszy etap konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet” polegał na opracowaniu autorskich receptur na danie główne oraz amuse-bouche. Obowiązkowym składnikiem dania głównego były udziec cielęcy oraz surowa krewetka. Amuse bouche musiało być przygotowane zgodnie z filozofią zero waste, wykorzystując resztki pozostałe po przygotowaniu dania głównego.

Jury konkursu wybrało sześć najlepszych zespołów. Wśród nich znaleźli się:

  • Patryk Stanewicz, Mikita Zhurauleu – Restauracja Szeroka No 9, Toruń
  • Krzysztof Klimczak, Adam Chajczyk – Restauracja Lavenda, Poznań
  • Daniel Warszawski, Eryk Czarnecki – Hotel H15 Boutique, Warszawa
  • Dawid Stąpór, Wiktoria Banaś – Restauracja Żółty Słoń, Kielce
  • Maciej Osiński, Łukasz Marcinowski – Tres Bien Event Food Catering
  • Pablo Andreas Zamora, Michał Chyciński – Compass Culinary Group

Zeszłoroczny finał okazał się ogromnym sukcesem. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, a laureaci pierwszej edycji Mięsnych Specjałów Polskiej Kuchni zwyciężyli też w finale Kulinarnego Pucharu Polski! Kibicuję naszym uczestnikom i wierzę, że udział w konkursie to szansa nie tylko na zdobycie nowych doświadczeń, ale także na zyskanie nowej perspektywy i budowanie swojej kariery w kuchniach na najwyższym poziomie – mówi Bartosz Peter, ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Okładka Nowości Gastronomiczne maj czerwiec 2024 Beata Śniechowska Tomasz Czechowski

Finał tuż tuż!

Zakwalifikowani uczestnicy zmierzą się w finale konkursu, który odbędzie się 12 lipca 2024 roku w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Każda drużyna będzie musiała w ciągu 90 minut przygotować 6 porcji dania głównego oraz amuse bouche, wykorzystując podstawowe składniki oraz dowolne dodatkowe.

Tematem przewodnim finału konkursu są Mięsne Specjały, będące wyróżniającym się asortymentem w ofercie Transgourmet i Selgros. To pełna gama 250 produktów, w skład której wchodzą wszystkie gatunki mięsa: wieprzowina, wołowina, cielęcina i drób. Towar pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców, a cały proces dostawy jest monitorowany na każdym etapie. Mięsne Specjały są w Transgourmet i Selgros dostępne w dużych opakowaniach gastronomicznych.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę pieniężną oraz nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2024. Kulinarny Puchar Polski to najbardziej prestiżowy konkurs w branży gastronomicznej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie mistrzów smaku, wsparcie ich w dalszym rozwoju zawodowym i stworzenie kulinarnego szlaku wiodącego przez kuchnię najlepszych kucharzy młodego pokolenia w Polsce. Konkurs wspierają wiodące stowarzyszenia branżowe oraz znakomici szefowie kuchni i autorytety świata gastronomii. Warto dodać, że 2-krotnym zwycięzcą KPP jest Bartosz Peter, Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet, który będzie pełnił rolę prowadzącego konkurs „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni”.

Źródło: Transgourmet

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 09.07.2024
Aktualizacja: 09.07.2024