Znamy najlepszych baristów Costa Coffee Polska 2019

Udostępnij artykuł
28 marca 2019 w Warszawie odbył się Finał Krajowy mistrzostw Barista of The Year 2019. Wydarzenie stało się wyjątkową okazją do zaprezentowania umiejętności tych, którzy na co dzień pracują w kawiarniach Costa Coffee. Nasza redakcja na miejscu kibicowała wszystkim uczestnikom. 

Mistrzostwa Barista of The Year Costa Coffee Polska to wydarzenie, w czasie którego uczestnicy mogą pokazać swoją pasję, doświadczenie oraz zaprezentować wyjątkową osobowość przed licznie zgromadzoną publicznością. To także okazja dla pracowników kawiarni do przedstawienia ciekawych, a często innowacyjnych sposobów podawania kawy.

Do tegorocznych mistrzostw zgłosiło się blisko 50 baristów z całej Polski. Najlepszym baristą Costa Coffee w Polsce w tym roku została Joanna Ślazyk, która na co dzień pracuje w kawiarni mieszczącej się w Galerii Krakowskiej. Będzie ona reprezentować nasz kraj podczas Finału Europejskiego, który również odbędzie się w Warszawie. Tegoroczny zwycięzca zachwycił ogromną wiedzą, pasją oraz zamiłowaniem do kawy.  Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na wyjątkowe umiejętności techniczne Joanny. Wykazała się ogromną precyzją i doskonałością operacyjną. Natomiast równie mocno urzekła sędziów oraz publiczność swoją osobowością. Asia z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do swojej roli i czerpie wiele satysfakcji z tego, co robi.  Na podium znaleźli się również Aleksandra Kysiak (III miejsce) oraz Krzysztof Ostrowski (II miejsce). Za drink specjalny została nagrodzona Anna Chmielewska.

W Polsce mistrzostwa Barista of The Year odbyły się pierwszy raz w 2011 roku. Natomiast od 2014 roku nasz kraj jest także gospodarzem Finału Europejskiego. W czasie tego prestiżowego wydarzenia swoją pracę prezentują uczestnicy pochodzący m.in. z: Bułgarii, Czech, Litwy, Malty, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Francji czy Węgier. Reprezentanci Polski mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami – Maciej Golonka w 2015 roku zwyciężył finał European Barista of The Year i reprezentował Europę w Londynie podczas ostatniego etapu Champion of Champions, natomiast Ewelina Grzybczyk w 2017 roku zajęła II miejsce w europejskim finale oraz brała udział w Champion of Champions.

Na mistrzostwa Barista of The Year składa się 5 etapów – eliminacje w kawiarniach, Mistrzostwa Regionalne, Finał Krajowy (odbył się 28 marca br.), Finał Europejski (odbędzie się 16 maja br. również w Warszawie) oraz Champion of Champions, a udział w nich biorą najlepsi wirtuozi kawy z różnych części świata.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.03.2019
Aktualizacja: 29.03.2019