Znamy zwycięzców konkursu „Smaki Galicji”

Promowanie kuchni i produktów regionalnych jest jednym z najważniejszych trendów we współczesnej gastronomii. Dlatego 14 lipca, podczas pierwszej edycji konkursu organizowanego w ramach Festiwalu Smaków w Cieszanowie, zawodnicy mieli za zadanie przygotować potrawy składające się z lokalnych, galicyjskich produktów, w zupełnie nowej odsłonie. Partnerem wydarzenia nominowanego do Kulinarnego Pucharu Polski było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz firma Transgourmet i Selgros Cash&Carry, która dostarczyła składniki niezbędne do przygotowania dań konkursowych.

Celem konkursu Smaki Galicji jest budowanie świadomości na temat walorów kuchni regionalnej: jej właściwości zdrowotnych i smakowych. Z tego powodu zadaniem kucharzy biorących udział w wydarzeniu było przygotowanie dwóch dań z wykorzystaniem obowiązkowych lokalnych składników: zupy z żeberek wieprzowych, kapusty, masła tradycyjnego i kminku zwyczajnego oraz dania głównego z surowym boczkiem, ziemniakami, marchwią i świeżą pokrzywą zwyczajną. Zwycięzcy konkursu, Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z restauracji Patio w Grand Hotel Botique w Rzeszowie, zaprezentują swoje umiejętności w finale tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Opracowując temat przewodni dla kulinarnych zmagań kucharzy sięgnęliśmy do dworskiej tradycji regionu. Stąd w menu konkursowym pojawiła się wieprzowina, kapusta oraz zioła, które są charakterystyczne dla kuchni galicyjskiej. Na potrzeby wydarzenia zaaranżowano ogródek z pokrzywami, które stały się obowiązkowym składnikiem dań przygotowywanych przez kucharzy. Ogromnym wsparciem przy organizacji konkursu było miasto Cieszanów, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz firma Transgourmet i Selgros Cash&Carry, zaopatrująca uczestników w najlepszej jakości produkty – podsumowuje Marlena Wiciejowska, główna organizatorka konkursu Smaki Galicji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie FBA2019zgloszenia-do-konkursu.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.