Zoni Sessions – cykl koncertów na żywo

Udostępnij artykuł
Już 28 lutego startuje inspirowany klimatem speakeasy cykl czterech koncertów. W ostatnie piątki miesiąca wystąpią muzycy – Staszek Plewniak, Madame Jean Pierre, Carmell, Basia Balcer – zamieniając wizytę w restauracji i barze w doświadczenie angażujące wszystkie zmysły. Każdy wieczór ma swoje źródło w jednym z kultowych koktajli – Old Fashioned, Cosmopolitan, Dark’n’Stormy, Margarita.

Staszek Plewniak, Madame Jean Pierre, Carmell, Basia Balcer – to młodzi artyści, którzy już wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Ich aranżacje i własne kompozycje będą towarzyszyły gościom restauracji i baru Zoni w ostatnie piątki miesiąca.

Old Fashioned to prawdziwy klasyk, podobno jego recepturę opublikowano już w 1806 roku, choć autorstwo tego koktajlu przypisują sobie także gentlemani z Pendennis Club z Louisville w stanie Kentucky. Wieczór inspirowany Old Fashioned goście Zoni spędzą w towarzystwie Staszka Plewniaka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów, który występował w najważniejszych salach koncertowych w Polsce, takich jak NOSPR czy Filharmonia Szczecińska.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Podczas inicjującego cykl Zoni Sessions lutowego występu zaśpiewa m.in. hity Franka Sinatry i popularne standardy, takie jak „Fly me to the Moon”. Marcowa odsłona cyklu odbędzie się pod znakiem Cosmopolitan. Koktajl o tej nazwie pojawia się w barmańskiej historii na początku XX wieku, ale w wersji jaką wszyscy znają funkcjonuje od lat 80. Swoją ogromną popularność zawdzięcza oczywiście serialowi „Sex w wielkim mieście”, w którym był najczęściej pitym drinkiem przez Carrie Bradshaw i jej koleżanki. W ten klimat wprowadzi gości Madame Jean Pierre. Koncertująca w całej Polsce grupa ze względu na ciepłe i pełne emocji kompozycje swoją muzykę określa mianem warm jazzu.

Z kolei kwietniowy koncert będzie odwoływał się do pochodzącego z Bermudów koktajlu Dark’n’Stormy, którego głównym składnikiem jest rum. Zadziorny charakter tego alkoholu z łagodnością łączy w swojej muzyce Carmell, która była finalistką polskich preselekcji do Eurowizji w 2017 roku.

Ostatnia, majowa odsłona cyklu Zoni Sessions została zainspirowana Margaritą. O jej powstaniu krąży wiele legend. Według tej najbardziej romantycznej koktajl stworzył w 1938 roku dla mającej alergie na wiele alkoholi broadwayowskiej aktorki Marjorie King, Carlos „Danny” Herrera w swojej restauracji Rancho La Gloria położonej gdzieś między meksykańskimi miastami Tijuana i Rosarito. W świat latynoamerykańskiego jazzu gości Zoni przeniesie Basia Balcer, w której twórczości słychać inspiracje z odległych zakątków świata. Basia wykona utwory m.in. z kultowej płyty „Amor” Eydie Gormé. Na każde z wydarzeń bar Zoni przygotowuje specjalne koktajle w limitowanej edycji będące nawiązaniem do klasyków służących za inspirację dla danej odsłony cyklu Zoni Sessions.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 21.02.2020
Aktualizacja: 21.02.2020