12|14 Stradom House, Autograph Collection otwarty

Udostępnij artykuł

Kraków zyskał nowy, pięciogwiazdkowy hotel. 18 kwietnia swoich pierwszych gości przyjął bowiem 12 | 14 Stradom House. Jest drugim obiektem w Polsce z kolekcji Autograph Collection.

12|14 Stradom House, Autograph Collection

Magia historii i wizja przyszłości

XIV wiek – to właśnie wtedy rozpoczyna się historia tego niezwykłego budynku położonego przy ulicy Stradomskiej 12-14, między Wawelem a Kazimierzem, jednym z głównych punktów historycznego Krakowa. Na przestrzeni lat mieściły się w nim między innymi: kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny. Ta zapomniana perła polskiej architektury, której od ponad dekady groziło niemal całkowite zniszczenie, odzyskała dawny blask.

Zabytkowy kompleks budynków składa się ze 125 pokoi , dwóch restauracji, baru ulokowanego w majestatycznej, odrestaurowanej, wysokiej na 9m dawnej kaplicy oraz SPA. To tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection.

Design skrojony na miarę

Wnętrze hotelu to aranżacje łączące najwyższą jakość oraz wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur. Hotelowe pokoje wyróżnia starannie dobrane, dopracowane do najmniejszego detalu wzornictwo. Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Całości dopełniają kameralna biblioteka, skąpane w zieleni patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Nawiązania do polskiej kultury i tradycji przeniosą gości w podróż po niezliczonych zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Niezwykły potencjał tego miejsca dostrzegł Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group: Zgodnie z filozofią Angel Poland Group, każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, ale także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny – jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO może powrócić w nowej odsłonie.

Uczta dla miłośników architektury i kuchni

W sercu hotelu powstał bar „Hedwig’s” znajdujący się w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi. Dla wszystkich odwiedzających dostępne są dwa restauracyjne koncepty. Pierwszy z nich, „Gaia” jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu, natomiast „John Dory” zapewni doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza.

SÓL: wellness dla ciała i duszy

Sól, skarb najgłębszych podłoży regionu, określana często „białym złotem” jest podstawą nowej filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept wellness „SÓL”, to autorska linia kosmetyczna, szykowna siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

Kolekcja sztuki Stradom House

Kolekcja sztuki Stradom House to odzwierciedlenie energii współczesnej polskiej kreatywności. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni Polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska czy Przemek Pyszczek. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej głęboki związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Kuratorem kolekcji jest Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty11.

Stradom House Membership

Wizją i celem twórców Stradom House jest stworzenie przestrzeni dla lokalnej i międzynarodowej społeczności, w której członkowie będą mogli wspólnie poszukiwać inspiracji w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Dlatego jedną z wyjątkowych usług oferowanych w Stradom House jest możliwość dołączenia do programu Private Membership, który pozwoli na branie udziału w wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni oraz zapewni możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia takie jak dostęp do strefy wellness z basenem, czy fitness z najwyższej jakości wyposażeniem. Członkostwo w programie Private Membership pozwoli na odkrycie wielu korzyści płynących z konceptu w najróżniejszych obszarach. Stradom House Membership będzie pierwszym tak wyjątkowym programem w Polsce.

Stradom House to miejsce idealnie łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym chcemy, aby był Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokojów i kuchni kierowaliśmy się zasadą „Zero Waste” – podkreślił Lionel Valla, General Manager Stradom House, Autograph Collection.Sięgając w historię, zaczynamy pisać przyszłość.

Źródło: 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 21.04.2023
Aktualizacja: 21.04.2023