Accor startuje z nową serią podcastów „Health to Wealth”

Udostępnij artykuł

Accor ogłasza nowy podcast, którego tematyką jest wellbeing i stawianie czoła codziennym trudnościom dzisiejszej rzeczywistości. W „Health to Wealth” czołowi eksperci od dobrego samopoczucia zabierają słuchaczy w podróż pod przewodnictwem osobistości takich jak Wim Hof, Saasha Celestial-One, Allie Burns, Olaf Blanke czy Thierry Malleret.

Po serii podcastów grupa przygotowała wyzwanie dla przedsiębiorczych start-upów z Paryża we współpracy z VivaTech. Zwieńczeniem całości będzie publikacja poświęcona najnowszym odkryciom z dziedziny zdrowia psychicznego, fizjologii, socjologii, odpowiedzialności, globalnych zmian oraz prognoz na przyszłość.

Seria podcastów „Health to Wealth”

Celem współczesnego hotelarstwa jest ciepłe przywitanie. Wzajemna troska. Zapewnienie dobrego samopoczucia naszym gościom – podkreśla Emlyn Brown, Global Vice President, Well-Being, Accor. Jako światowy lider w branży hotelarskiej, chcemy być wzorem w zwracaniu uwagi na dbałość o dobre samopoczucie, które wykracza poza dotychczasowe myślenie skupione na centrach spa i fitness. Wellbeing  pojawia się we wszystkich obszarach naszej działalności – od usług hotelowych, poprzez gastronomię, design i wiele innych. Cieszymy się, że w ramach „Health to Wealth” z pomocą wyjątkowych osobistości możemy zainspirować naszą społeczność i branżę do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego w czasach dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Serię podcastów „Health to Wealth” stworzyły zespoły Accor zajmujące się wellbeing. We wsparciu Well Intelligence, międzynarodową grupę doradczą z Wielkiej Brytanii promującą inwestycje w dobre samopoczucie. Wspierając przedsiębiorstwa we wdrażaniu programów wellbeingowych i budowie zrównoważonego środowiska pracy.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Inicjatywa Accor to duży krok naprzód w rozpoczęciu globalnej dyskusji z udziałem jednych z największych myślicieli. W czasach gdy nasze dobre samopoczucie wymaga szczególnej uwagi – dodała Anni Hood, CEO Well Intelligence. Wierzymy, że każde działanie, by zainspirować ludzi do zmiany jest bardzo potrzebne.  

W sieci można posłuchać już pierwszych czterech odcinków „Health to Wealth”. Wim Hof zwraca uwagę na równy dostęp do zdrowia i potęgę oddechu („Putting Mind Over Matter”). Kate Cook wyjaśnia wpływ zdrowia i odżywiania na wyniki biznesowe („Super Powered Through Strategic Nutrition”). Saasha Celestial-One omawia autorską, naturalną receptę na problem marnotrawstwa („Sharing A Recipe To Reduce Food Waste”). Manuel Muniz ujawnia znaczenie i możliwości wykorzystania technologii w poprawie samopoczucia („Turning The Digital Tide”).

Tematy przewodnie

Wszyscy wspólnie tworzymy naszą planetę, a gdy część tego organizmu jest w pewien sposób zaniedbana, odbija się to na całej społeczności. Moim zdaniem to bardzo naturalny sposób myślenia o społecznych i międzyludzkich powiązaniach, które przeplatają się w podcaście „Health to Wealth” – stwierdza Saasha Celestial-One, uczestniczka podcastów oraz autorka OLIO, aplikacji ułatwiającej dzielenie się żywnością i rewolucjonizującej sposób, w jaki zapobiegamy marnotrawstwu.

Perspektywa dobrobytu w skali makro, którą omawia „Health to Wealth”, jest niezwykle istotna – dodaje Manuel Muniz, prorektor Uniwersytetu IE w Madrycie. Cieszę się, że te dyskusje mają miejsce właśnie teraz, biorąc pod uwagę sytuację na świecie. Uważam, że jest to właściwy moment, by zająć się tymi sprawami.

Następne odcinki podcastu ukażą się w maju i czerwcu 2022 r., a ich tematami przewodnimi są:  

  • Thierry Malleret o samopoczuciu, zmieniających wartościach i globalnych czynnikach prowadzących do zmianzmianach
  • Patrick & Harry Jameson o fitness, odporności i przeciwdziałaniu stresowi,
  • Olaf Blanke o tym, jak neurologia zarządza naszymi ciałami,
  • Julian Ranger wyjaśni, dlaczego każdy powinien chronić swoje dane osobowe,
  • Allie Burns o inwestowaniu w przedsiębiorstwa, którzy mogą wywrzeć wpływ na społeczeństwo;
  • Ali Parsa o wirtualnych lekarzach i rewolucji AI w opiece zdrowotnej.

Podcastu „Health to Wealth” można posłuchać we wszystkich głównych platformach streamingowych,  stronie healthtowealthbyaccor.com oraz na Accor.com.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 10.05.2022
Aktualizacja: 10.05.2022