Białe Czerwone – Festiwal Wina Polskiego

Udostępnij artykuł
Od ponad dekady polskie wino coraz śmielszym strumykiem spływa do kieliszków. Jednak ze względu na niewielką produkcję i egzotyczność miejsc powstawania, wiele tych win z trudnością dociera do potencjalnego klienta. Aby to zmienić, grupa ludzi związana z branżą restauracyjną i wsparta osobami od lat zaangażowanymi w odbudowę rodzimego winiarstwa, organizuje kiermasz pod nazwą Białe Czerwone Festiwal Wina Polskiego. Odbędzie się w dniach 16-17 czerwca br., w Fortecy Kręglickich przy ulicy Zakroczymskiej w Warszawie.

Na II edycji Festiwalu – tradycyjnie już – pojawią się najciekawsi producenci reprezentujący wszystkie polskie regiony winiarskie. Będzie można osobiście przekonać się o wyjątkowości i klasie ich win, poszukać stylistycznych różnic, porozmawiać z winiarzami i oczywiście skosztować i zakupić wybrane butelki.

Imprezie, podobnie jak rok temu, towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. wykład na temat historii wina na naszych ziemiach, prezentacja najważniejszych regionów winiarskich, krótki kurs powstawania wina. Zaproszeni przez organizatorów goście opowiedzą o  roli wina w życiu codziennym artystów a znani sommelierzy udzielą praktycznych porad pozwalających w pełni cieszyć się dokonanym zakupem.

Białe Czerwone Festiwal Wina Polskiego to również forum, na którym przedstawiciele branży gastronomicznej, kupcy, handlowcy oraz osoby związane z turystyką znajdą okazję do poznania specyfiki polskiego winiarstwa, do nawiązania współpracy i zbudowania relacji ułatwiających promocję polskiego wina. Obok głównego festiwalowego nurtu przewidziane są liczne wydarzenia towarzyszące: degustacje komentowane, dyskusje z winiarzami, wystawy.

WWW.BIALECZERWONE.PL

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.03.2019
Aktualizacja: 16.03.2019