Festiwal Jedzenia na Śląsku. Drugie danie gratis

Udostępnij artykuł
Przez blisko miesiąc mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tychów, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa i Rudy Śląskiej mogą korzystać z wyjątkowej promocji przygotowanej przez PizzaPortal.pl. Przy zamówieniu jednej pozycji z menu, drugie takie samo danie otrzymuje się gratis. Akcja obejmie aż 101 restauracji i potrwa do 31 maja.

Polacy kochają pizzę – aż 61 proc. zamawiających jedzenie przez internet decyduje się na ten włoski przysmak. Nie inaczej kulinarne gusta kształtują się na Śląsku – pizza stanowi 63 proc. wszystkich zamówień z dostawą (dane z ostatnich 3 miesięcy). Największą popularnością cieszą się ponadczasowe klasyki, czyli Salami oraz Pepperoni i Margherita. W skali całego województwa śląskiego w 2018 roku popularność pizzy była jeszcze większa: stanowiła ona aż 70 proc. zamówień! Na drugim miejscu wśród preferowanych przez mieszkańców Śląska kuchni plasują się dania amerykańskie (21 proc.) i burgery oraz kebab (9 proc.).

Jak wynika z raportu PizzaPortal.pl najczęściej zamawiamy dla większej grupy, nawet pięciu osób (80 proc.)[1]. Uwielbiamy jadać w godzinach wieczornych z przyjaciółmi i domownikami, ale zamawiamy dania z dostawą także w porze obiadowej. Mając to na uwadze PizzaPortal.pl zorganizował specjalną promocję. Do 31 maja w 101 lokalach na terenie Katowic, Sosnowca, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tychów, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa i Rudy Śląskiej można skorzystać z promocji 1+1 gratis. Każdy znajdzie coś dla siebie – wśród partnerów, biorących udział w promocji, znajdują się pizzerie i burgerownie oraz lokale oferujące kuchnię arabską czy restauracje, serwujące tradycyjną, polską kuchnię. Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów i Ruda Śląska to kolejne po Lublinie, Krakowie i Poznaniu miasta, w którym PizzaPortal.pl uruchomił w tym roku promocję 1+1 gratis.

[1] Raport PizzaPortal o rynku dostaw jedzenia w Polsce 2018 r.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – KWIECIEŃ  2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 08.05.2019
Aktualizacja: 08.05.2019