FoodX z nową lokalizacją w Krakowie

Udostępnij artykuł

22 stycznia, przy ul. Krupniczej 21a otworzy się największa dotychczas restauracja sieci o nieco odmiennym profilu i odświeżonym wystroju wnętrza. Dla stałych gości FoodX to doskonale znany adres, bo tuż obok pierwszego punktu na Dolnych Młynów.   

FoodX przy ul. Krupniczej 21a w Krakowie

FoodX to koncept gastronomiczny, który tworzą cztery marki. Są to Pizza Boyz, Mr.Pancake, Ghost Burger, a także Vegan Pizza Club. Założenie FoodX jest oparte w całości na idei pornfood czyli połączeniu  doznań smakowych i wizualnych. Goście restauracji doświadczają nie tylko niepowtarzalnych smaków, ale też wyróżniają się wyglądem dań czy designem. Goście od progu mogą rozpoznać charakterystyczną wystrój lokali FoodX dzięki pastelowym kolorom i nietypowym rozwiązaniom.              

Krakowska odsłona FoodX

Nowy krakowski lokal będzie wyróżniał się wśród dotychczasowych. Wszystko za sprawą innego pozycjonowania. Odświeżony design i rozwiązania, które dzielą restaurację na część rodzinną i rozrywkową, mają skłonić do odwiedzin dojrzalszą grupę gości. Do spotkań z przyjaciółmi zachęci trzyczęściowy bar z kolorowym świetlikiem oraz strefa dzienna, która wieczorem zmieni się w dance floor. Sam design wnętrza zdaje się nieco odbiegać od określonej, pastelowej estetyki pozostałych lokali. Charakterystyczne kolorowe posadzki, meble i zasłony tym razem przełamano mieszanką surowego betonu, stali, także wyświetlaczami LED rodem z lat 80-tych i zupełnie nową identyfikacją wizualną brandów w stylu graffiti. Biuro projektowe YUS odpowiedzialne za projekt wnętrza zdradza inspiracje dystopijną wizją przyszłości znaną z filmów science fiction. Jednak retro-futurystyczny styl jest tylko tłem dla wszechobecnego graffiti, nawiązującego również do artystycznego dorobku Virgila Abloha, który bardzo często czerpał z kultury street art’u.   

FoodX po raz kolejny w Krakowie

Menu FoodX

Amerykańskie Mr. Pancake ze słonymi dodatkami, lodami, watą cukrową to standard. Dodatkowo PIZZA BOYZ z chrupiącymi rantami z dodatkiem Cheetos, mozzarella stix, a także z frytkami.  

Pandemia skłoniła właścicieli  do założenia dwóch kolejnych marek. W portfolio FoodX znalazła się wegańska pizza Vegan Pizza Club. Zaspokoi „serowe” marzenia każdego weganina. Druga to Ghost Burger z mięsem typu „smash”, które jest przyrządzane w oryginalny sposób opracowany w słonecznej Kalifornii!       

Na imprezie otwarcia nie zabraknie niespodzianek i mocnego line-upu. Zagrają DJ: Spisek Jednego, LayDJ oraz Unlikemenow, a gwiazdą wieczoru będzie CatchUp i jego występ na żywo.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 18.01.2022
Aktualizacja: 18.01.2022