Gemini Park Tychy czeka rozbudowa

Udostępnij artykuł
W centrum handlowym ma pojawić się m.in. wielosalowe kino oraz nowe restauracje i punkty usługowe. Ledwo minął rok od otwarcia Gemini Park Tychy, a inwestor już zapowiada rozbudowę galerii. Prace nad kolejną inwestycją Gemini Holding w Tychach ruszą jeszcze w tym roku.  W ich efekcie, mające dziś 36,6 tys.  mkw. centrum handlowe zostanie powiększone o około 6,5 tys. mkw.

Nowa część galerii zostanie dobudowana od północnej strony, vis a vis Tesco, w części centrum handlowego, gdzie dziś znajduje się strefa gastronomiczna. Na dodatkowych metrach powstanie m.in. mające 2,5 tys. mkw. wielosalowe, nowoczesne  kino łączące zalety multipleksu i kina kameralnego. Najemcą ma być OH KINO. Inwestor zapowiada także kolejne lokale gastronomiczne, w tym m.in. restauracje z obsługą kelnerską i kawiarnie. W efekcie rozbudowy powiększona zostanie strefa food court – pojawią się dodatkowe miejsca siedzące i stoliki. Właściciel Gemini Park nie wyklucza także strefy zabaw dla dzieci.

– O rozbudowie wspominaliśmy już na otwarciu rok temu, teraz pora na realizację naszych planów. To już oficjalne. Prace związane z przygotowaniem inwestycji ruszą jeszcze w tym roku. Sama budowa z kolei potrwa do 2020 roku. Całość prac powinna nam zająć nieco ponad rok – zapowiada Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Jak podkreśla przedstawicielka holdingu, inwestycja realizowana jest przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnego rynku. Ma na celu poszerzenie oferty rozrywki i usług w mieście oraz  w samym Gemini Park.

– Cała nowa część dedykowana będzie rodzinnej rozrywce i wypoczynkowi. Obok wielkopowierzchniowego kina pojawią się nowe restauracje i kawiarnie, dotąd nieobecne w mieście, a także nowe strefy relaksu, w których można spotkać się z przyjaciółmi lub popracować – mówi.

– W efekcie rozbudowy udział rozrywki w naszej ofercie wzrośnie z obecnych 8 proc., do blisko 25 proc., a Gemini Park przekształci się w czynne także w niedziele nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, pierwsze i największe tego typu w Tychach. To ważny krok w rozwoju naszej galerii, dający wiele nowych możliwości, także na przyszłość  – dodaje Malcharek.

Baza pod to jest solidna. Oprócz planowanych lokali gastronomicznych i kina, w galerii już dziś działa 10 restauracji i kawiarni, w tym m.in. McDonald’s, KFC, Olimp, Companeros, Thai Express oraz Grycan, Lodomania i Cafe de Grano.  Galeria dysponuje także 11 strefami relaksu, a także strefą food court na ponad 500 osób. W centrum znaleźć można także jeden z największych w mieście fitness clubów – Fabryka Formy.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – LUTY – MARZEC 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Większy Gemini Park to inwestycja, która jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Tychów i okolicznych miejscowości. Od kilku lat sygnalizują oni konieczność powstania nowoczesnego kina w tej części miasta. W badaniach, jakie przeprowadziliśmy w 2015 roku kino znajdowało się na topie oczekiwań. Niestety wówczas jego realizacja była niemożliwa. Dziś jednak przystępujemy do prac – mówi Malcharek.

Pod względem architektonicznym dobudowana część Gemini Park wpisze się w zastany obiekt – zapowiadają architekci. Od strony północnej galeria zyska nową, charakterystyczną elewację, ale nawiązującą już do istniejącej części. Wnętrze będzie natomiast kontynuacją obecnej aranżacji.

– W trakcie pracy nad projektem rozbudowy zależało nam na przestrzennym nawiązaniu do istniejących wnętrz. Dobra akustyka, duża ilość dziennego światła, przyjazne materiały wykończeniowe to cechy tej galerii, które postanowiliśmy zachować i kontynuować w nowej części. Są one szczególnie ważne w przypadku tworzenia komfortowej przestrzeni restauracyjnej, wypoczynkowej i rozrywkowej, które zaplanowano w ramach rozbudowy – mówi architekt Wojciech Kurzak  z pracowni Vide Studio z Krakowa.

Jednocześnie, jak podkreśla architekt, sama rozbudowa jest wyzwaniem. –  Po pierwsze musimy sprostać niełatwemu zadaniu wkomponowania w istniejący i działający organizm nowej, wymagającej pod względem funkcjonalnym przestrzeni dla kina, gastronomii i sali zabaw, jednocześnie przy tym przykrywając fragment parkingu i tworząc nowe powierzchnie na jego poziomie. Po drugie musimy zaprojektować funkcjonalny budynek, który uwzględnia potrzeby inwestora, najemców i klientów, ale spełnia także wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, konstrukcji czy instalacji. To spore wyzwanie dla projektantów – mówi.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

 

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 09.04.2019
Aktualizacja: 09.04.2019