Green Caffè Nero przekaże ponad 90 tys. zł na pomoc Ukrainie

Udostępnij artykuł

W ramach akcji organizowanej 24 czerwca, sieć kawiarni przekazała 2 zł na cele charytatywne od każdej zakupionej kawy lub herbaty. Cała kwota została podwojona przez Fundację Caffè Nero, dając łączną sumę blisko 85 tys. zł. Dodatkowo Fundacja podwoiła środki zebrane w ramach loterii i wyprzedaży garażowej organizowanej wśród pracowników. Ukraiński Fundusz Pomocy, utworzony przez międzynarodową grupę Caffè Nero, wesprze zebranymi środkami cztery organizacje niosące pomoc ukraińskim dzieciom.

Wojna w Ukrainie trwa już czwarty miesiąc. Te pieniądze są potrzebne osobom, które zostały w kraju. Będą potrzebne także długo po zakończeniu wojny, co – jak wszyscy mamy nadzieję – stanie się szybko. Dlatego nie możemy ustawać w działaniach pomocowych. Z dumą przekazujemy ponad 90 tys. zł na 4 organizacje, które pomagają ukraińskim dzieciom i rodzinom. Nasz wybór organizacji, które wspieramy jest bardzo świadomy –powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

SWEETS & COFFEE wydanie pierwsze 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Pomoc dla kilku organizacji

W ramach działań, Caffè Nero utworzyło Ukraiński Fundusz Pomocy. W jego składzie znajduje się ośmiu członków z zespołów  z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Także Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford. Komitet wybrał cztery organizacje niosące pomoc dzieciom w Ukrainie, którym przekaże zebrane fundusze:

  • Ministerstwo Polityki Społecznej Ukrainy – przekazane pieniądze będą użyte przez ministerstwo m.in. w celu zapewnienia jedzenia. Także schronienia i podstawowych dóbr uchodźcom wojennym, a także osobom, które pozostały w kraju i wymagają natychmiastowej opieki.
  • Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie – jeden z największych i najbardziej wyspecjalizowanych szpitali dziecięcych w kraju, został zbombardowany w wyniku agresji Rosjan,
  • Fundację Głosy Dzieci – Fundacja działająca od początku rosyjskiej agresji na Krym (2015 rok) – niesie przede wszystkim pomoc psychologiczną, ale pomaga także w relokacji osób najbardziej zagrożonych wojną,
  • Organizację Ukraiński Anioł – Organizacja gromadząca i dystrybuująca dary od osób fizycznych w krajach zachodnich, m.in. w Niemczech na rzecz ukraińskich rodzin, które pozostały w kraju.

Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji. W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje.

Zaangażowanie pracowników

W działania na rzecz Ukrainy zaangażowali się także pracownicy Green Caffè Nero w ramach szeregu inicjatyw oddolnych. Wielu z nich brało udział w wolontariacie, zorganizowali również zbiórkę żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. Bariści przekazali także własne środki na konto Polskiej Akcji Humanitarnej – blisko 35 tys. zł. W ramach loterii i wyprzedaży garażowej zebrano 3,2 tys. zł wśród pracowników biura. Ta kwota również zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero. Łączna pomoc ze strony Green Caffè Nero na rzecz Ukrainy wynosi ponad 91 tys. zł. Sieć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie – planowana jest także zbiórka wśród dostawców i kluczowych partnerów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.07.2022
Aktualizacja: 01.07.2022