Hilton otworzy hotel w Toruniu

Udostępnij artykuł
Sieć podpisała umowę franczyzową z firmą PPI Polskie Projekty Inwestycyjne – spółką zależną Grupy Satoria, która da początek Hilton Garden Inn Torun. Czterogwiazdkowy obiekt zlokalizowany w samym sercu toruńskiej Starówki, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, będzie zarządzany przez VHM Hotel Management. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2020 roku, a ich zakończenie – w II połowie 2022 roku. Szacowany koszt inwestycji to 60 milionów złotych.

– Toruń to jedna z najbardziej popularnych krajowych destynacji w Polsce. Jego bogata historia, a także infrastruktura ułatwiająca dojazd do miasta sprawia, że jest to idealne miejsce na kolejny projekt Hilton Garden Inn w Polsce – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hiltona ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. – Z niecierpliwością oczekujemy na moment, w którym hotel otworzy swoje podwoje dla pierwszych gości i dołączy do grupy ponad 30 naszych hoteli w Polsce.

Każdego roku do tego wyjątkowego miejsca przybywają miliony turystów zachwycających się jego gotycką architekturą oraz wybrukowanymi staromiejskimi uliczkami. Miasto zamieszkuje również 30 tysięcy studentów Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Toruń szczyci się, iż to właśnie tutaj przyszedł na świat patron Uniwersytetu, a zarazem najsławniejszy na świecie astronom. Miasto jest także centrum biznesowym regionu – to w jego okolicach mieści się kilka jednostek produkcyjnych dużych firm, w tym duża fabryka marek Sharp i Blaupunkt (UMC Polska).

– Hilton Garden Inn Torun Old Town dołączy do grupy trzech innych inwestycji – w Gdańsku, Olsztynie i Łodzi – które współtworzyliśmy z Hiltonem – powiedział Andrzej Wójcik – prezes Grupy Satoria oraz VHM Hotel Management. – Nasze wieloletnie partnerstwo zbudowane jest na sile marki Hilton oraz naszej misji, którą jest zaoferowanie gościom najlepszych w kraju usług z zakresu hotelarstwa. Nie możemy się doczekać momentu, w którym przywitamy naszych pierwszych gości w Toruniu w 2022 roku.

Hilton Garden Inn Torun Old Town powstanie dzięki zaadaptowaniu niegdyś funkcjonującego browaru oraz miejskiej kamienicy. Będzie to hotel z wyższej półki, lecz w przystępnej cenie, który pomieści 132 pokoje gościnne, centrum biznesowe, pomieszczenia fitness, restaurację oraz bar.

– Inwestycja w Toruniu wymagała od nas wnikliwej i dogłębnej analizy. Rozpatrywaliśmy różne marki, niemniej jednak marka Hilton Garden Inn jest tą, która ma dla nas uzasadnienie rynkowe i buduje potencjał miejsca. Jest również ważna dla samego miasta, które wzmocni tym samym swoją ofertę turystyczną – mówi Lech Fronckiel, wiceprezes zarządu spółki Polskie Projekty Inwestycyjne oraz Wiceprezes Grupy Satoria.

– Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany, że będziemy mogli zarządzać obiektem hotelowym w tak szczególnie atrakcyjnym miejscu Torunia, łączącym w swojej architekturze zarówno elementy historyczne, jak i nowoczesne. Pozwoli to VHM Hotel Management jako operatorowi hotelu, na stworzenie atrakcyjnej oferty dla wszystkich odwiedzających to wspaniałe i wyjątkowe miastopowiedział Wojciech Popis, wiceprezes VHM Hotel Management.

Nowy hotel będzie mieścił się przy ulicy Piernikarskiej 10 w Toruniu. Dołączy do grupy ponad 100 hoteli już funkcjonujących pod marką Hilton Garden Inn lub będących aktualnie w budowie w całej Europie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.08.2019
Aktualizacja: 13.08.2019