Kuchnia za Ścianą z wielorazowymi opakowaniami na wynos

Udostępnij artykuł
W sieci restauracji działającej na terenie Warszawy (obecnie już 18 punktów w różnych dzielnicach) już od ponad roku sprzedawane są specjalne pojemniki wielorazowe, do których klient może nałożyć sobie jedzenie i zabrać ze sobą.  Opakowanie wykonane jest z odpornego tworzywa wolnego od szkodliwych związków BPA oraz ftalanów. Można zmywać je w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba lubiąca jeść na mieście może oszczędzić naszej planecie setek plastikowych tacek jednorazowych, które trafiają na śmietnik. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie mieć przy sobie takie opakowanie, więc pojemniki jednorazowe również są dostępne, ale każdy z klientów ma wybór i może dostosować wybrane rozwiązanie do własnych nawyków i preferencji.

Grupa klientów dbająca o środowisko i chcąca zminimalizować zużycie plastiku jest niemała i wciąż rośnie – w chwili obecnej ponad 1 tys. klientów sieci używa już takich opakowań.

Kuchnia za Ścianą sprzedaje smaczne, niedrogie obiady przygotowywane codziennie ze świeżych składników w formule jedzenia na wagę, dlatego każdorazowo nałożona przez klienta porcja jest ważona i system odejmuje od niej wagę naczynia. Dlatego honorowane są tylko oryginalne pojemniki sieci – ich tara wprowadzona jest do programu i odjęcie jej jest błyskawiczne.

W tej sieci restauracji funkcjonują również inne inicjatywy, dające klientom możliwość zrezygnowania z części odpadów. We wszystkich lokalach dostaniemy wodę z kranu za darmo, dzięki czemu zmniejszamy ilość plastikowych butelek trafiających na śmietnik. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż każdy decyduje o wielkości swojej porcji – dzięki temu nie wyrzuca się takiej ilości resztek jedzenia jak w tradycyjnych restauracjach.

Kuchnia za Ścianą znana jest również z akcji pomocy osobom bezdomnym– na chwilę obecną każdego miesiąca wydaje ponad 4 tysiące obiadów dla osób potrzebujących.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – LUTY – MARZEC 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.03.2019
Aktualizacja: 18.04.2019