Minister Zdrowia: Nie planujemy nowych obostrzeń

Udostępnij artykuł
Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach – powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister dodał, że powstał projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Zakłada przedłużenie obowiązujących obecnie restrykcji. Będą utrzymane te same reguły. Osoby zaszczepione nie są zaliczane do obowiązujących limitów.

Przypomnijmy, że większość zasad weszła w życie 26 czerwca. W hotelach i obiektach wypoczynkowych oraz w restauracjach obowiązuje limit zajętych miejsc do 75 proc. Jeśli chodzi o hotele to do limitu nie wliczają się zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

W przypadku targów i konferencji zamiast limitu 1 os. na 15 mkw. obowiązuje zasada 1 os. na 10 mkw. Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, wystawy i sale zabaw – obowiązuje nowy limit. To 1 osoba na 10 mkw. Obłożenie w świątyniach to max. 75 proc. miejsc. W transporcie publicznym nie obowiązują limity. Jednak pasażerowie muszą nadal zakładać maseczki.

Do żadnego wyżej wymienionego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Nie dotyczy to ozdrowieńców.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 27.09.2021
Aktualizacja: 27.09.2021