Nowa karta i wnętrza La Brasserie Moderne

Udostępnij artykuł

Sofitel Warsaw Victoria, zaprasza gości do odświeżonych wnętrz restauracji La Brasserie Moderne. Z tej okazji szef kuchni, Maciej Majewski, przygotował nowe menu. Goście będą mogli delektować się potrawami nawiązującymi do zbliżającej się wiosny.

Sofitel Warsaw Victoria, zlokalizowany w samym sercu Warszawy, przy pl. Piłsudskiego, nieopodal Teatru Wielkiego, Ogrodu Saskiego czy Zamku Królewskiego to ikoniczne miejsce na mapie Warszawy. Hotel zaprasza gości do świata doświadczeń kulinarnych we francuskim stylu serwowanych w La Brasserie Moderne. Odświeżone właśnie wnętrza restauracji podkreśla nowe menu, skomponowane z tej okazji przez szefa kuchni, Macieja Majewskiego.

La Brasserie Moderne
Kurczak zagrodowy

Co nowego w menu La Brasserie Moderne?

W menu znajdziemy dania podkreślające rozmaitość sezonowych składników. Warto zacząć od przystawek, spośród których na uwagę zasługuje dziki brokuł z pastą miso udekorowany wakame. Uznaniem gości cieszy się stała autorska pozycja w menu – łosoś Gravad Lax z chrzanem i koperkiem. Wśród zup znajdziemy natomiast m.in. krem z pietruszki wzbogacony gruszkowym aromatem oraz orzechami włoskimi. Co na danie główne? Na przykład dorsz Skrei z mulami. Uwagę zwraca też kaczka Confit, serwowana w akompaniamencie czerwonej kapusty i suski sechlońskiej, czyli tradycyjnych suszonych śliwek wywodzących się z rejonu doliny Dunajca. Dopełnieniem wspaniałej uczty będą wyszukane desery, między innymi twaróg z nutą mięty i marakui, a także beza cytrynowo-jabłkowa oraz domowe lody i sorbety.

Twaróg z nutą mięty i marakui

Do wszystkich przygotowywanych przez nas dań podchodzimy w wyjątkowy sposób. Każda pora roku to okazja do przedstawienia potraw od nieco innej strony. Sprzyja temu dostępność świeżych składników pojawiających się sezonowo. Dokonując ich przemyślanej fuzji staramy się zaakcentować nie tylko francuska duszę marki Sofitel, ale też rozmaitość lokalnych smaków. Misja ta przyświeca mi od początków kariery kulinarnej, a doceniona została przez gości z całego świata – podkreśla Maciej Majewski, szef kuchni La Brasserie Moderne.

Zespół La Brasserie Moderne poleca również menu degustacyjne połączone z selekcją win.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 23.02.2022
Aktualizacja: 23.02.2022