Nowe menu sezonowe w Salad Story

Udostępnij artykuł

Sieć przyzwyczaiła swoich gości do sezonowych zmian w menu. Czas na lato to kolejna odsłona kompozycji z sezonowych warzyw w lekkim azjatyckim stylu. Smaki Azji znajdziemy w dwóch sałatkach, wrapie, bowlu oraz w nowości, jaką są dwa autorskie smaki smoothie.  

Tego lata w Salad Story w sezonowej odsłonie nowością będą  składniki takie jak: bakłażan w marynacie teriyaki, makaron gryczany soba, groszek cukrowy, marynowana, a także prażona cebulę, quinoę, limonka, oraz dressing teriyaki przygotowywany przez kucharzy Salad Story.

Nowości w menu

Zestawienie sezonowych dań otwiera sałatka Mango Łosoś, której już sama nazwa podpowiada dwa kluczowe składniki. Poza mango i łososiem znajdują się w niej fasolki edamame, groszek cukrowy, a także quinoa, dojrzałe awokado i świeży ogórek. Wszystko posypane świeżymi listkami mięty oraz prażoną cebulą.

Druga kompozycją, jaka pojawi się w letniej odsłonie jest sałatka idealna dla wegetarian. Pieczony bakłażan w marynacie teriyaki, makaron gryczany soba, fasolki edamame, świeży ogórek, a także groszek cukrowy, awokado oraz świeże zioła i mix sezamu to sałatka Fresh Wege Teriyaki. Polecane skropienie tej kompozycji sokiem z limonki, która standardowo jest w składzie tej pozycji.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj – czerwiec 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Miłośnicy wrapów również znajdą dla siebie coś pysznego. A jest to Teriyaki Wrap, którego głównym składnikiem jest pieczony bakłażan w marynacie teriyaki w towarzystwie świeżych warzyw z dodatkiem prażonej i marynowanej cebuli.

Zestawienie sezonowych produktów dopełnia Soba Kurczak Bowl na bazie makaronu gryczanego soba z dodatkiem kurczaka w marynacie chilli oraz fasolek edamame, groszku cukrowego, kiełek brokułów, marynowanej i prażonej cebuli, a także posypki z sezamu. Dla wegetarian kurczaka chili można zamienić na tofu w sezamie lub seitan.

Nowością jaką wprowadza Salad Story w tym sezonie są SMOOTHIE’S ze świeżych składników. Awokado Ananas Mięta oraz Tropical Mango. Obie kompozycje stanowią dużą dawkę witamin i składników mineralnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.07.2022
Aktualizacja: 14.07.2022