Nowy dyrektor gastronomii w InterContinental Warszawa

Udostępnij artykuł

Maciej Dudzik został mianowany nowym dyrektorem gastronomii w stołecznym InterContinentalu. Z wyróżnionego jako Five-Star Forbes property – Cap Juluca, a Belmond Hotel na Wyspach Kanaryjskich trafił do Warszawy.


Maciej zaczynał w The Ritz-Carlton w Irlandii. Na początku odpowiadał za projekt zmian w Restauracji Gordona Ramsay. W czasie prawie pięciu lat pracy dla The Ritz-Carlton Hotel Company L.L.C. Dudzik odpowiadał m.in. za renowację i re-launch restauracji i barów. W 2013 objął funkcję kierownika gastronomii w The Ritz-Carlton w Niemczech.

W 2014 roku Maciej przeniósł się do Kanady, aby zarządzać restauracją Toca w The Ritz-Carlton Toronto, we współpracy z Oliverem Glowig uznanym szefem kuchni z dwiema gwiazdkami Michelin. Powrót do Irlandii w 2015 roku wiązał się dla Macieja z nowym projektem, renowacji i ponownego otwarcia restauracji oraz przestrzeni bankietowej w hotelu The Westbury, który należy do Leading Hotels of the World.

Maciej Dudzik w InterContinental

Po dwóch latach Maciej Dudzik wrócił do The Ritz-Carlton. Tym razem na Bliski Wschód (Bahrain), gdzie zarządzał 13 restauracjami, a także barami oraz przestrzenią bankietową na ponad 2000 osób. Kolejne wyzwanie czekało na niego w Puerto Rico w Dorado Beach, a Ritz-Carlton Reserve Hotel. Wraz z zespołem był odpowiedzialny za otwarcie hotelu po renowacji spowodowanej huraganem w 2018 roku. Hotel dziś jest w światowej czołówce i został wyróżniony: Five-Star Forbes, AAA Five Diamond Award, Conde Nast Traveler as #1 Top 50 Resorts in the Caribbien. Także 14 The best Resorts in the World.

Po 16 latach pracy w najlepszych i najbardziej luksusowych hotelach na świecie Maciej Dudzik wraca do Polski, aby wykorzystać międzynarodowe doświadczenie w hotelu InterContinental Warszawa. Maciej Dudzik przyjechał do Polski z żoną i czwórką dzieci oraz psem. Pasją Macieja jest sport, a zwłaszcza koszykówka, którą uprawiał zawodowo, zanim pochłonęła go kariera w hotelarstwie.

SWEETS & COFFEE wydanie pierwsze 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 06.06.2022
Aktualizacja: 06.06.2022