Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Hotele zamknięte na majówkę

Udostępnij artykuł
Hotele pozostaną zamknięte co najmniej do 3 maja. Pozostałe restrykcje epidemiczne zostały przedłużone o tydzień, czyli do 25 kwietnia. Od 19 kwietnia otwierają się przedszkola i żłobki oraz powraca możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, w czasie konferencji prasowej.

Apogeum fali trzeciej, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, gdy nastąpił spadek, jeśli chodzi o hospitalizacje. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień – powiedział minister zdrowia.

Wyjątek w obostrzeniach stanowią żłobki i przedszkola. Ich otwarcie nastąpi już 19 kwietnia. Powraca też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Hotele i obiekty noclegowe mogą działać tylko na dotychczasowych zasadach. Już pewne jest, że hotele będą zamknięte w majówkę. Ograniczenia związane z ich pełną działalnością potrwają do 3 maja włącznie.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w różnych częściach kraju. Jak wynika z wypowiedzi ministerstwa zdrowia, regionalizacja w kontekście znoszenia obostrzeń jest niemal pewna.

Szczegóły obostrzeń
  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze oraz noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny, a także solaria. Od 19 kwietnia dzieci i młodzież mogą uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu jest możliwe. Pod warunkiem limitu do 25 osób.
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.04.2021
Aktualizacja: 20.04.2021