PHH apeluje do sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi

Udostępnij artykuł

Polski Holding Hotelowy, w geście solidarności z narodem ukraińskim, zwrócił się do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. PHH w ten sposób przyłączył się do apelu ukraińskiej branży turystycznej.

List PHH do międzynarodowych sieci hotelowych

Polski Holding Hotelowy to jeden z największych franczyzobiorców w tej części Europy. Współpracuje od wielu lat z czołowymi, światowymi sieciami hotelowymi. Takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. Teraz zwrócił się do tych sieci o wstrzymanie i wycofanie się z działalności biznesowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi.

W geście solidarności z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z ukraińską branżą turystyczną, Polski Holding Hotelowy przyłącza się do apelu Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy. Skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi, a także wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacnianie wojennej machiny – czytamy w liście wystosowanym przez zarząd Polskiego Holdingu Hotelowego do międzynarodowych sieci hotelowych.

PHH: Pokażmy naszą solidarność

Jako główne międzynarodowe sieci hotelowe od lat jesteście wierni swoim podstawowym wartościom – poprawa jakości życia, stawianie ludzi na pierwszym miejscu, uczciwe działanie i służenie naszemu światu. Sam fakt przebywania i działania dzisiaj w Rosji przeczy tym Wartościom, a dla naszej firmy te Wartości są jednym z głównych powodów naszej współpracy z międzynarodowymi markami – podkreśla zarząd PHH.

Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firmy z innych branż. Jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-Cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie. Co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem – czytamy w liście PHH.

Źródło: PHH

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 24.03.2022
Aktualizacja: 12.01.2023