PHH udostępnił blisko 30 tys. noclegów dla uchodźców

Udostępnij artykuł

Uchodźcy wojenni z Ukrainy przebywają w obiektach Polskiego Holdingu Hotelowego na terenie całego kraju. Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych ośrodkach PHH m.in. na terenie województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, małopolskiego czy zachodniopomorskiego.

Polski Holding Hotelowy logo

Polski Holding Hotelowy zgłosił do Urzędów Wojewódzkich 3 tys. miejsc w swoich hotelach i obiektach, w związku z przyjęciem wszystkich, którzy potrzebują pomocy uciekając przed wojną. Obecnie, na terenie całej Polski, w hotelach i obiektach Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się około 1,5 tys. osób z Ukrainy. Ta liczba cały czas się zmienia. W zależności od przybycia kolejnych grup, a nasze hotele pełnią przede wszystkim funkcję hubów w swoich regionach. W sumie od początku wybuchu wojny w Ukrainie GK PHH udostępniła blisko 30 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych z Ukrainy – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Osoby te przebywają w obiektach PHH na terenie całego kraju. Zarówno w dużych miastach, jak chociażby w Gdańsku, Toruniu, Olsztynie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, a także w innych ośrodkach. M. in. na terenie województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, małopolskiego czy zachodniopomorskiego. Wszelkie działania dotyczące przyjmowania uchodźców z Ukrainy w obiektach grupy PHH na terenie całej Polski są na bieżąco koordynowana przez Urzędy Wojewódzkie. W porozumieniu z jednostkami samorządu terytorialnego i dostosowywane do zmieniającej się sytuacji, a także aktualnych potrzeb.

O PHH

To spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym. Jej celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajdują się łącznie 54 hotele i obiekty. To czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju, a także pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH od wielu lat współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi. Takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group, a także Louvre Hotels Group.

Źródło: PHH

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 22.03.2022
Aktualizacja: 12.01.2023