Pierwszy w Polsce Curio Collection by Hilton otwarty

Udostępnij artykuł

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton znajduje się w samym sercu Starego Miasta w Krakowie. Oferujący 117 pokoi obiekt jest pierwszym w Polsce pod tą marka sieci Hilton. Dyrektorem jest Christian Schwenke.

Dla debiutującego w Polsce Curio Collection by Hilton, Hotel Saski Kraków stał się imponującym dodatkiem do portfolio ponad 120 wyjątkowych hoteli i kurortów na całym świecie, wybranych ze względu na swój odmienny charakter. Hotel otwiera swoje podwoje, mające bogatą 200-letnią historię. Oferuje gościom rzeczywisty wgląd w kulturalną przeszłość Krakowa, jednocześnie zapewniając nowoczesne wygody hotelu butikowego. Tym samym Hotel Saski Kraków dołącza do rosnącej liczby fantastycznych obiektów Curio Collection w Europie. W tym Sea Breeze Santorini Beach Resort i The Emerald House Lisbon, które powitały gości na początku tego roku – mówi Jenna Hackett, globalna szefowa marki Canopy by Hilton oraz Curio & Tapestry Collections by Hilton.

Legendarny obiekt z bogatą historią, położony w centrum kulturalnej stolicy Polski „Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton” jest znakomitym uzupełnieniem naszego powiększającego się europejskiego portfolio. Z ponad 25 hotelami działającymi pod pięcioma różnymi markami i kolejnymi 20 obiektami w przygotowaniu. Obecność Hiltona w Polsce szybko się rozszerza. Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tej nowej oferty zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Jest to idealne miejsce dla gości. Począwszy od nowoczesnego wystroju, na który wpływ miała bogata historia obiektu związana z muzyką, po doskonałą lokalizację, możliwości rekreacyjne i kulinarne. Miejsce wymarzone do zatrzymania się i poznania Krakowa – mówi David Kelly, wiceprezes Continental Europe, Hilton.

Muzyczne inspiracje

W Hotelu Saski Kraków, Curio Collection by Hilton czerpano przy projektowaniu z jego muzycznych i kulturowych tradycji. We współpracy ze światowej sławy krakowskim fotografem Ryszardem Horowitzem, korytarze i pokoje ozdobiono portretami muzyków. Także kompozytorów takich jak Louis Armstrong, Aretha Franklin i innych. Sala Saska, zabytkowa sala balowa z ręcznie odrestaurowanymi freskami. W niej występowali legendarni kompozytorzy Franciszek Liszt, Johannes Brahms i Ignacy Paderewski, została ponownie otwarta. Wśród wielu nowoczesnych udogodnień, jakie są do dyspozycji gości, jest basen, spa i centrum fitness, a także centrum biznesowe. 

Restauracja

Elegancka restauracja hotelowa Regale Bar & Restaurant oferuje prawdziwą polską kuchnię z nowoczesnym, międzynarodowym akcentem. Dania są przygotowywane z najwyższej jakości lokalnych składników i serwowane z nowatorskimi akcentami przez Romana Pawlika. Jednego z najbardziej znanych szefów kuchni w Krakowie. Do jego popisowych dań należą między innymi tarta cebulowa czy specjalnie opracowany „tort saski”.

W  Regale Bar & Restaurant dzięki najlepszej sztuce przygotowywania koktajli, w tym takich jak sygnowane i dostępne tylko w tym miejscu „Saski Mule” czy „Hungarian King”. A także bogatej karcie win oraz lokalnym i domowym likierom i wódkom, można doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Na specjalne zamówienie dostępny jest również mobilny barek do serwowania przez barmanów koktajli przy stoliku. Dzięki czemu goście będą mogli jeszcze bardziej zaznać wyjątkowej atmosfery tego miejsca. 

Interesująca okolica

Krakowskie Stare Miasto znane jest z zabytkowych kościołów, interesujących muzeów i Rynku Głównego, największego w średniowiecznej Europie. Z tętniącymi życiem placami żydowskiej dzielnicy Kazimierz i cichymi alejkami Starego Miasta, Kraków jest obowiązkowym punktem odwiedzin dla każdego turysty podróżującego do Polski, zaś Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton zapewnia gościom dostęp do tych wyjątkowych miejsc z samego serca miasta.

Ceny noclegów zaczynają się od 690 zł. Wszystkie hotele oferują w pełni elastyczne opcje rezerwacji z możliwością bezpłatnych zmian i anulowania. Przy czym wiele stawek umożliwia zmianę lub anulowanie do 24 godzin przed dniem przyjazdu. Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton uczestniczy w programie Hilton Honors, wielokrotnie wyróżnianym programie lojalnościowym dla gości 18 różnych marek hotelowych Hilton. Członkowie, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio, mają dostęp do natychmiastowych korzyści. W tym elastycznego systemu płatności, który pozwala im wybrać niemal dowolną kombinację punktów i pieniędzy. Aby zarezerwować pobyt, ekskluzywnych zniżek członkowskich, bezpłatnego standardowego Wi-Fi oraz dostępu do mobilnej aplikacji Hilton Honors.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.07.2022
Aktualizacja: 28.07.2022