Powraca World Class Cocktail Festival

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] Wydarzenie odbywać się będzie od 24 sierpnia do 18 września w sześciu największych polskich miastach. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić ponad 100 topowych koktajlbarów i barów restauracyjnych oraz skosztować zestawu dwóch koktajli spod znaku World Class w festiwalowej cenie 35 zł.

Wielki powrót światowych koktajli

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie – zaznacza Max Pollo, jeden z organizatorów Festiwalu. Piąta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej to doskonała okazja do odkrywania klimatu nowych miejsc. Także poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami.

Festiwal odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 18 września w Warszawie, Krakowie, a także Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Uczestniczące w nim koktajlbary i bary restauracyjne zapraszają do rezerwacji zestawu dwóch modnych koktajli na bazie luksusowych alkoholi z portfolio Diageo. Wszystko w promocyjnej cenie 35 zł (to w wielu przypadkach ponad 50 proc. zniżki). Mechanizm Festiwalu jest bardzo prosty – rezerwacje dostępne są na CocktailFestival.pl.

Starannie wyselekcjonowane bary

Wydarzenie promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję koktajli w umiarkowanych ilościach.

Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych. Przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość. Chodzi o obsługę barmańską i kelnerską, wykorzystywane składniki czy mistrzowski poziomu menu wyjaśnia Max Pollo.

W Festiwalu biorą udział wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane lokale w kraju. Wśród nich są znane i lubiane koktajlbary. Także nowe miejsca, które powstały na fali rozwijającej się sceny barmańskiej. Jak na przykład warszawskie Weles, Klar – Cocktail Bar, Backroom Bar, Moderne Artisanal, Mozaika, wrocławskie Rusty Rat, Rumbar, ORZO people – music – nature, poznańskie Tłok Bar, Może Gin Chill, L 33 Bistro&Bar. Także szczecińskie 17 Schodów, AMORE MIO, Bulwary Food&Drink, trójmiejskie JUNGLA Cocktails & Food, Flisak ’76, Winston Bar, krakowskie Lastriko, Alchemia, Arkady Cafe Cocktail Bar.

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl Goście rezerwować będą zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin Festiwalu zaplanowano na przełom sierpnia i września 2022 roku.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj – czerwiec 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 10.08.2022
Aktualizacja: 10.08.2022