Poznańska restauracja Ratuszova dostarczyła ponad 2,5 tys. dań w ramach „Posiłku dla medyka”

Udostępnij artykuł
[TYLKO U NAS] Lokal prowadzi akcję, w której – dzięki wsparciu lokalnych firm oraz wpłat od indywidualnych darczyńców – codziennie przygotowywanych jest około 180 posiłków dla personelu Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia, Laboratorium UCA Uniwersytetu Medycznego oraz Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Pomysł powstał chwilę po zamknięciu lokali gastronomicznych. Wtedy zdecydowano, że w tym trudnym czasie dla wszystkich, trzeba działać i zorganizować akcję, która pomoże funkcjonować zarówno restauracji, jak i wesprzeć tych, którzy potrzebują tego najbardziej.

Z własnej inicjatywy skontaktowaliśmy się z urzędem miasta. Dzięki współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, dowiedzieliśmy się, jakie są potrzeby i gdzie możemy dostarczać posiłki. Największe zapotrzebowanie było oczywiście na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, czyli w Szpitalu Jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej. Początkowo dowoziliśmy tam posiłki w dwóch turach: 50 na godzinę 13:00 i 50 na godzinę 17:00. W tej chwili dzięki naszym sponsorom (m in. firma AMICA S.A) oraz wpłatom indywidualnych darczyńców, zwiększyliśmy te tury do 75 posiłków w obu godzinach – wyjaśnia Bartosz Mikołajczak, kierownik Restauracji Ratuszova z Poznania.

Akcja Posiłek dla medyka”
kliknij, aby wesprzeć

Do Laboratorium UCA Covid-19 przy Uniwersytecie Medycznym (tam laboranci badają próbki pobrane od pacjentów z podejrzeniem zakażenia covid-19) od początku trwania akcji dostarczanych jest 27 posiłków dziennie, również dzięki informacjom z urzędu miasta. Z kolei Odział Zakaźny Szpitala Klinicznego samodzielnie zgłosił się bezpośrednio do restauracji z prośbą o posiłki.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – MARZEC 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.04.2020
Aktualizacja: 22.04.2020