Restauracje z całej Polski pomagają dzieciom

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w kolejnej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka – jednodniowej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej. W tym roku, 7 grudnia właściciele lokali gastronomicznych z całej Polski przekażą 10 proc. dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada.

 W ubiegłym roku akcja pobiła kolejne rekordy – goście zasiedli przy Świątecznym Stole Pajacyka w aż 776 lokalach, a łącznie zebrano 156 672,31 zł, za które PAH ufundowała ponad 39 tys. posiłków dla dzieci objętych programem Pajacyk. Coraz częściej także sami klienci zapraszają do akcji swoje ulubione lokale.

– Niezmiernie cieszy nas stale rosnąca liczba restauratorów przyłączających się do akcji. Dzięki ich mobilizacji jesteśmy w stanie sfinansować jeszcze większą liczbę posiłków dla dzieci w całej Polsce – mówi Jakub Belina-Brzozowski, koordynator akcji. – W tym roku akcja odbywa się w piątek 7 grudnia, jest to idealna okazja by razem ze współpracownikami wyjść na firmowy lunch, a przy okazji wesprzeć program Pajacyk. Mam nadzieje, że przy Świątecznym Stole Pajacyka spotkamy się wszyscy.

W tej chwili udział w akcji zadeklarowało już ponad 700 lokali. Podczas siedemnastej edycji przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie można usiąść między innymi w lokalach sieci stacji BP z kawiarniami Wild Bean, lodziarnio-kawiarniach Grycan oraz restauracjach Kręgliccy Restauracje i Catering. Pełną, na bieżąco aktualizowaną, listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na stronie. Dodatkowo, każdy może w bardzo prosty sposób wesprzeć Świąteczny Stół Pajacyka, zapraszając do niego swoją ulubioną kawiarnię, lokal czy bar. Więcej informacji oraz przykładowy tekst zaproszenia znajduje się na naszej stronie www.pajacyk.pl/ssp/podaj-dalej.

Do akcji zaprasza też Agnieszka Kręglicka – spot z jej udziałem można obejrzeć pod tym linkiem. By zarejestrować swój lokal do udziału w akcji, wystarczy do 25 listopada wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Program Pajacyk działa od 1998 roku, dofinansowując ciepłe posiłki dla dzieci w całej Polsce, które z różnych powodów nie mogłoby na nie liczyć w domu czy szkole.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.