Rusza Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere

Udostępnij artykuł

To koncept akademii kulinarnej dla najzdolniejszej młodzieży w Polsce, która kształci się na kierunkach gastronomicznych. Akademia daje możliwość rocznej darmowej nauki pod okiem najlepszych szefów kuchni, ekspertów z wiedzy restauracyjne, dietetycznej, psychologicznej, wizerunkowej.

Zajęcia odbywają się w najnowocześniejszych studiach kulinarnych i opierają się o część warsztatową kulinarną, a także zajęcia teoretyczne. Ponadto daje szansę na zdobycie doświadczenia praktycznego poprzez uczestniczenie w  największych i najbardziej prestiżowych realizacjach eventowo-cateringowych w Polsce. Idea Akademii zawiera się w prostym przesłaniu: „Gotowanie zamienia się w sztukę, uczeń zamienia się w Mistrza”.

Misja, teoria, praktyka

Misją Akademii Belvedere jest pomaganie najzdolniejszym młodym ludziom w rozwoju ich talentu i pasji jaką jest sztuka kulinarna na najwyższym światowym  poziomie. Program nauczania w Akademii został podzielony na spójne bloki tematyczne, wykraczające poza typową wiedzę szkolną. Koncentruje się na pokazaniu nowoczesnych technik,  nowych trendów, daje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która ułatwia start na obranej ścieżce zawodowej.

W czasie akademii uczestnicy będą brali udział w wykładach teoretycznych z zakresu technologii żywienia, dietetyki, psychologii. Także wiedzy na temat organizacji eventów gastronomicznych, protokołu dyplomatycznego oraz pracy  organizacji kuchni i restauracji.

W ramach zajęć praktycznych akademia przewiduje: uczestnictwo w pokazach, warsztatach praktycznych zorganizowanych w nowoczesnych, przestronnych i świetnie wyposażonych studiach kulinarnych, a także przyjaznych miejscach do wysłuchania wykładów.

Uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w prestiżowych realizacjach cateringowo- eventowych, gdzie uczeń zdobywa i szlifuje kolejne umiejętności . Poznaje tajniki kulinariów od środka m.in.
w profesjonalnym centrum logistyczno – produkcyjnym o powierzchni boiska sportowego.

Preeliminacje do Akademii

Preeliminacje odbędą się w szkołach w czerwcu tego roku, a uczestnicy akademii rozpoczną kształcenie zawodowe poprzez uczestnictwo w wykładach teoretycznych oraz warsztatach praktycznych realizowanych przez trenerów akademii we wrześniu. Poszerzają również swoje umiejętności odbywając praktyki zawodowe podczas eventów realizowanych przez Belvedere Catering By Design.

Do udziału w Akademii Mistrzów Smaku zapraszane są najlepsze szkoły gastronomiczne w Polsce. Nauczyciele z wybranych szkół mają prawo wytypować do Akademii najzdolniejszych uczniów. 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.