Sphinx i Cukiernia Sowa łączą siły 

Udostępnij artykuł

Sphinx nawiązał współpracę z Cukiernią Sowa. W rezultacie desery tej renomowanej marki cukierniczej od sierpnia będą serwowane w restauracjach sieci w całej Polsce.

Cukiernia Sowa to polska, rodzinna firma, z ponad 75-letnią tradycją. W swojej ofercie ma różnorodne wyroby wykonywane ze starannością przez mistrzów cukiernictwa. Posiada lokale zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie promuje ręczne rzemiosło cukiernicze.

W restauracjach Sphinx duży nacisk kładziemy na jakość. Dlatego cieszy fakt, że do grona partnerów sieci dołącza renomowany partner z ugruntowaną pozycją na polskim rynku. Szczególnie, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Podobnie jak w przypadku Sphinx, Cukiernia Sowa to rodzima marka, za którą stoi wieloletnie doświadczenie. Klientom w całym kraju zapewnia najwyższą jakość – wyroby oparte na najlepszych recepturach i wysokiej klasy składnikach – zauważa Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, do której należy Sphinx. – Wprowadzone w ramach naszej współpracy słodkości uzupełniają szeroką ofertę deserów serwowanych w restauracjach Sphinx i bardzo dobrze sprawdzą się na rożne okazje wizyt, w tym na spotkania towarzyskie przy ciastku i filiżance kawy – dodaje Mateusz Cacek.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W ramach współpracy z Cukiernią Sowa w menu sieci Sphinx pojawi się jabłecznik deserowy, czyli mus jabłkowy z dużymi kawałkami jabłek zapieczony w kruchym cieście. Klienci restauracji zamówią też biszkopt o smaku czekoladowym przekładany nadzieniem ciasteczkowym i musem czekoladowym serwowany pod nazwą Naked Cake Mini oraz sernik z wiśniami podawany na kakaowym spodzie z kruszonką i cukrem pudrem.

Cieszymy się, że sieć restauracji Sphinx zaufała marce Cukiernia Sowa. To partnerstwo jest dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania gościom restauracji Sphinx wysokiej jakości wyrobów cukierniczych, sprzedawanych codziennie w ponad 160 Cukierniach Sowa w Polsce i za granicą – komentuje Michał Sowa, członek zarządu w Cukierni Sowa.

Źródło: Sfinks Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 10.08.2023
Aktualizacja: 10.08.2023