Trattoria Sano z bezglutenową kuchnią włoską otwarte

Udostępnij artykuł

Mieszkańcy i odwiedzający Trójmiasto mogą zjeść bezglutenową pizzę w Trattoria Sano (wcześniejsza nazwa Pizza, Pasta & Basta). Restauracja usytuowana jest w gdańskim kompleksie Alchemia. Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni włoskiej w wersji bezglutenowej, wegańskiej i wegetariańskiej. Dedykowanej nie tylko osobom z celiakią, ale również tym, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Słowo sano oznacza zdrowy, uzdrowiony i szczery. Tym samym nowa nazwa jeszcze mocniej wpisuje się w koncepcję restauracji. Zakłada otwartość na wszelkie nietolerancje pokarmowe, co potwierdza certyfikat Menu Bez Glutenu.

Restauracja, należy do spółki Dobry Hotel. Działa w formule restauracji bezglutenowej od listopada 2020 r. Od samego początku jej główną ideą było tworzenie prawdziwej włoskiej kuchni, która będzie nie tylko smaczna, ale również bezpieczna i zdrowa dla osób, u których występują nietolerancje pokarmowe. Trattoria Sano posiada certyfikat Menu Bez Glutenu. Przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. To potwierdza, że restauracja jest zarówno technologicznie, jak i produktowo, całkowicie bezpieczna dla osób z nietolerancją glutenu. Warto podkreślić, że to jedna z zaledwie trzech restauracji w Polsce z całkowicie bezglutenową ofertą gastronomiczną.

Bezglutenowe menu

Oferowana kuchnia jest odpowiedzią na rosnące potrzeby związane z coraz częściej występującymi nietolerancjami pokarmowymi. Poprzez nasze dania chcemy pokazywać, że kuchnia bezglutenowa wcale nie oznacza rezygnacji z wyśmienitych smaków. W Trattoria Sano bezpiecznie i smacznie zjedzą osoby borykające się z celiakią, nietolerancją laktozy. Także wegetarianie i weganiemówi Daniel Wandrych, szef kuchni Trattoria Sano.

Nowa nazwa restauracji, Trattoria Sano, znacznie lepiej oddaje charakter tego miejsca, który odwołuje się do szeroko rozumianej kuchni włoskiej, a także do nowego wiosennego menu. W karcie można znaleźć nie tylko wyśmienitą pizzę i makarony. Także przystawki, zupy, dania główne oraz desery. Wszystkie potrawy przygotowywane są według autorskich przepisów szefa kuchni Daniela Wandrycha.

Z racji tego, że oferta naszej restauracji skierowana jest do całych rodzin, przygotowujemy ciekawe warsztaty dla dzieci na temat diety bezglutenowej. Prowadzone są w niezwykle przystępnej i lekkiej formie, odpowiadającej naszym najmłodszym gościommówi Aleksandra Kornet, manager restauracji.

Restauracja Trattoria Sano zlokalizowana jest w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 415.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj – czerwiec 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.07.2022
Aktualizacja: 14.07.2022