Wielki Targ Wielkanocny w Fortecy już 13 kwietnia

Udostępnij artykuł

Stoiska będą pełne jakościowych produktów rolniczych oraz dań gotowych. Po dwuletniej przerwie, będzie to pierwsza edycja, podczas której będziemy można też wymieniać uśmiechy, nieograniczone maseczkami. Wielki Targ Wielkanocny odbędzie się Fortecy Kręglickich przy Zakroczymskiej 12, w środę 13 kwietnia. Potrwa od 9:00 do 18:00.

Będzie można wybierać wśród mazurków, serników i makowców. Pojawi się też pascha, przygotowana przez Kaję Kręglicką według klasycznego wzorca z kresów, o bogatej, gęstej fakturze i swoistym smaku. Pan Ziółko szykuje zieleninę, Bianca mozzarellę, Jaroszek wędliny, Pani Lonia ekologiczne jabłka, a Darek Krężlewicz miody, barszcze, buraki i ćwikłę. Krystian Dreszler dostarczy białe kiełbaski klasyczne oraz cienkie, pikantne z koprem włoskim. Czekamy na Agnieszkę Jaworską z przetworami z Musova, Roberta Kurko z szynkami, Agnieszkę Baxter ze śliwką szydłowską na wiele sposobów i Karola Majewskiego z autorskimi nalewkami.

Świeże, ekologiczne jajka, nabiał i nowalijki będą na wielu stoiskach. Odwiedzający mogą liczyć na świąteczne dania w wersji mięsnej i wegetariańskiej, poczynając od żuru, przez pasztety, po tarty, pierogi i bliny. Wśród nowości z oferty wielkanocnej Fortecy godna polecenia jest chrzanową terrine z buraczkami, majonez szczypiorkowy i aioli z szafranem. A zwieńczeniem wielkanocnej uczty niech będzie klasyczny mazurek makowy z bakaliami, albo innowacyjny, z marakują, ananasem i kokosem.

Organizatorzy pamiętają o losie sąsiadów z Ukrainy. Zdecydowali o nieodpłatnym przekazaniu kilku stanowisk na targu, osobom które przez wojnę zmuszone były opuścić swój kraj, a w Polsce zajmują się gotowaniem. Nabór na stanowiska nadal jest otwarty.

Do 13 kwietnia można również zamawiać bogatą ofertę produktów wielkanocnych w naszym sklepie targ.kregliccy.pl. Dostawy i odbiory osobiste zamówień będą realizowane od 13 do 16 kwietnia.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 07.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023