Wrocławska Renoma z barem plenerowym

Udostępnij artykuł
Z początkiem maja na dachu obiektu pojawiła się wyjątkowa przestrzeń – Urban Garden. Na powierzchni 500 mkw. znajduje się ok. 200 miejsc siedzących i scena, a wszystko w otoczeniu specjalnie zaprojektowanej zieleni. To pierwsze tego typu miejsce na dachu galerii handlowej we Wrocławiu.

Niezwykły ogród powstał na ósmej kondygnacji Renomy, która jest jednym z najbardziej znanych obiektów wielofunkcyjnych na Dolnym Śląsku. Urban Garden nawiązuje do działającej tu w latach 30. XX wieku restauracji z ogrodem na dachu dawnego domu towarowego Wertheim. Ogólnodostępny Urban Garden odpowiada na potrzeby gości Renomy, mieszkańców miasta oraz podąża za urbanistycznymi trendami największych europejskich miast.

Ogród na dachu Renomy jest w pełni dostosowany do organizacji pełnego wachlarza wydarzeń: koncertów, setów DJ-skich, imprez kulturalnych oraz warsztatów dla dorosłych i dla dzieci. Wśród planowanych działań znajdą się również wydarzenia sportowe i rekreacyjne, m.in. zajęcia jogi, a organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że kalendarz imprez trafi nawet w najbardziej wymagające gusta.

– Ogrody na dachach uprzyjemniają życie mieszkańcom i turystom. Nasz  znajduje się na szczycie perełki wrocławskiej architektury, która po modernizacji pełni nowe funkcje – jest obiektem handlowo-biurowym. Jesteśmy przekonani, że Urban Garden stworzy wartość dodaną dla pracowników i gości Renomy, a także stanie się miejscem relaksu  dla wszystkich tych, którzy zechcą odpocząć w samym centrum miasta w zielonej przestrzeni, z dala od zgiełku, mając nad sobą tylko niebo. Inauguracja nowej przestrzeni przyciągnęła wielu miłośników muzyki, którzy delektowali się majowym wieczorem w rytm koncertu „Renomowany Jazz” – mówi Barbara Wójcik, dyrektor domu handlowego Renoma.

Urban Garden jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00 – 22:00, a w piątki i soboty – od 12:00 do północy. Wstęp do plenerowego baru jest bezpłatny, jednak z uwagi na bezpieczeństwo obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Działalność ogrodu prowadzona jest zgodnie z ideą eko, przy użyciu biodegradowalnych składników, zachowaniu segregacji odpadów i wykorzystaniu własnego ogródka do uprawy roślin. Twórcy i prowadzący Urban Garden – Michał Zimończyk, Cezary Chrobot oraz Andrzej Bobak –  mają na koncie już kilka zrealizowanych z sukcesem projektów, na stałe wpisanych w kulturalno-rekreacyjną mapę Wrocławia. Należą do nich Hot Spot Beach Bar, ZaZoo Beach Bar oraz FoRest Bar.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.05.2019
Aktualizacja: 13.05.2019