Accor i Bureau Veritas tworzą nowe certyfikaty sanitarne

Udostępnij artykuł
Marki połączyły siły, by pomóc otwierać się na nowo obiektom hotelarskim i gastronomicznym, stanowiąc potwierdzenie przestrzegania przez nie odpowiednich norm bezpieczeństwa i protokołów utrzymania czystości.  

Przyjmowanie gości, zapewnianie im ochrony oraz troska o innych, wpisane jest w DNA Accor i stanowi kluczową część naszej działalności. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy zapewnić naszych pracowników, klientów i partnerów, że jesteśmy w stanie zaoferować im najlepszą możliwą obsługę. Jako lider branży hotelarskiej w Europie, czujemy się zobowiązani do wyprzedzania potrzeb naszych gości, a także podejmowania najbardziej restrykcyjnych działań w odpowiedzi na dzisiejsze wymogi związane z bezpieczeństwem. Jest nam niezmiernie miło, że wraz z Bureau Veritas możemy być pionierami w tej dziedzinie oraz promować nasze podejście wśród wszystkich interesariuszy – powiedział Franck Gervais, CEO Europe Accor.

Z kolei Jacques Pommeraud, CEO Bureau Veritas Africa & France, dodał: – Już od niemal 200 lat Bureau Veritas realizuje swoją misję budowania świata opartego na zaufaniu. Po wprowadzeniu naszego nowego certyfikatu możemy spełniać oczekiwania społeczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Będzie on bowiem źródłem pewności dla ponownie otwierających się hoteli i restauracji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Accor – najpierw we Francji, a w dalszej kolejności w pozostałych krajach europejskich. Nasze podejście przyniesie korzyści całej branży – każda spółka będzie mogła ubiegać się o przeprowadzenie certyfikacji przez Bureau Veritas.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – MARZEC 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Nowy certyfikat nadawany będzie zarówno hotelom, jak i obiektom gastronomicznym. Wyznaczy normy sanitarne dla wszystkich obiektów grupy oraz innych sieci i hoteli niezrzeszonych. Partnerami projektu byli lekarze oraz epidemiolodzy, którzy współpracowali przy jego opracowywaniu z właścicielami hoteli pod markami Accor oraz stowarzyszeniami handlowymi, takimi jak UMIH, GNC czy GNI.

W drugiej połowie kwietnia projekt przedstawiony zostanie francuskiej federacji turystycznej Alliance France Tourisme oraz odpowiednim ministerstwom (francuskim Ministerstwom Turystyki, Zdrowia oraz Pracy), aby mogły one wziąć aktywny udział w wypracowywaniu i zatwierdzaniu rekomendowanych standardów. Konkretne propozycje prezentowane będą rządom, odpowiednim ministerstwom oraz komitetom zajmującym się rozluźnianiem restrykcji związanych z pandemią – najpierw we Francji, a następnie w innych częściach Europy.

Rezultatem wspólnych wysiłków ma być praktyczny przewodnik, który otrzymają wszyscy interesariusze branży hotelarskiej. Dzięki niemu będą oni mogli przestrzegać rygorystycznych zaleceń władz (np. WHO czy Ministerstwa Zdrowia) w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeniach dla gości, jak i w biurach oraz restauracjach. Z kolei klienci w Europie będą mieli możliwość sprawdzenia, na specjalnej stronie internetowej Bureau Veritas, czy dany hotel lub restauracja, w których rozważają rezerwację, otrzymała certyfikat od Bureau Veritas, czy też nie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.04.2020
Aktualizacja: 22.04.2020