Agnieszka Sutryk, 7 Street – Bar & Grill , Meet & Fit – Slow Food: Istotne jest bezpieczeństwo dostaw

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2021] Obecna współpraca z dostawcami dla branży HoReCa nie odbiega znacząco od tej w czasie bez pandemii. Zauważyliśmy, że zmieniło się nastawienie dostawców, którzy starają się jak najlepiej zadbać o swoich klientów, tak aby współpraca przetrwała podczas kryzysu całej branży. Niestety, czasem spotykamy się z brakami w dostawach lub z krótszymi terminami ważności produktów – Agnieszka Sutryk, koordynator sieci franczyzowej 7 Street – Bar & Grill , Meet & Fit – Slow Food w komentarzu przygotowanym na potrzeby naszej publikacji Rynek Dostawców HoReCa w Polsce – RAPORT 2021.

Występują liczne niedoszacowania i nie ma takiej jak przed pandemią regularności w zatowarowaniach u dostawców. Może wynikać to z dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej, a skutkiem tego, działom zakupów ciężko określić zapotrzebowanie na najbliższe tygodnie. Jest to mankament, który nie wpływa na zaprzestanie współpracy. Na pozytywny obraz obecnej współpracy wpływa nadal zachowana terminowość w kwestii realizacji zamówień oraz płatności.

W związku z pojawieniem się pandemii i związanymi z tym lockdownami staramy się być czujni i wychwytywać zmienne. Te, które mogą wpłynąć na współpracę z partnerami. Pierwszy i drugi lockdown wpłyną na weryfikację partnerów. Upewniliśmy się, że dokonane przez nas wybory dostawców branży HoReCa były słuszne. Kryteria przy wyborze dostawców nie zmieniły się, cały czas poszukujemy dostawców, którzy spełniają jak najwyższe standardy branży HoReCa. Na pewno zwracamy jeszcze większą uwagę na bezpieczeństwo dostaw.

Pandemia znacząco wpłynęła praktycznie na każdy aspekt naszego życia. Prognozowanie co przyniesie nam ten rok jest praktycznie niemożliwe, bo wszystko zależy od tego jak szybko będą zdejmowane obostrzenia. Im szybciej to nastąpi tym szybciej rynek dostawców żywności i artykułów spożywczych/wyposażenia dla HoReCa wróci na „stare tory” i będzie mógł sprawnie funkcjonować, jak dawniej.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.