AmRest doceniony za działania w zakresie CSR

Udostępnij artykuł
Jeden z wiodących operatorów restauracyjnych w Europie, zadebiutował w prestiżowym rankingu Marka Godna Zaufania. W tegorocznej edycji spółka została doceniona za realizację strategii CSR, zajmując pierwsze miejsce w kategorii: firma społecznie odpowiedzialna.

Badanie przeprowadził instytut Kantar Millward Brown na zlecenie My Company polska. Otwarta formuła kwestionariusza dała równe szanse nominacji każdej marce, niezależnie od jej wielkości czy zasięgu. Odpowiedzi respondentów bazowały na ich osobistej wiedzy i doświadczeniu. Ankietowani typowali marki w 26 kategoriach.

Po raz pierwszy od utworzenia rankingu, poproszono o wskazanie firm o dowolnym profilu działalności, o ile „uwzględniają w swojej strategii ideę społecznej odpowiedzialności biznesu”. To właśnie w tej kategorii Marką Godną Zaufania został AmRest.

– Tytuł „Marki godnej zaufania” to dla nas ogromne wyróżnienie. Bardzo cieszymy się, że nasze podejście do zarządzania biznesem zostało docenione. Zaufanie to kluczowy czynnik sukcesu w biznesie opartym na relacjach między różnymi grupami interesariuszy: pracownikami, klientami, partnerami biznesowymi i społecznymi. Dzięki temu, że zaufały nam miliony klientów nasza firma dynamicznie się rozwija, konsekwentnie budując pozycję europejskiego lidera w branży restauracyjnej – skomentował Olgierd Danielewicz, Chief Operations Officer w AmRest. AmRest od 2015 roku realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu, obejmującą cztery filary: żywność, Ludzie, środowisko oraz społeczności. W każdym z tych obszarów firma podejmuje wiele aktywności zarówno lokalnych jak i globalnych. Jednym z największych projektów AmRest w obszarze CSR jest wdrożenie na dużą skalę programu niemarnowania żywności. Od 2017 roku AmRest przekazuje nadwyżki produktów z restauracji jak i magazynów do organizacji charytatywnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.06.2019
Aktualizacja: 04.06.2019