Czas na dobre podpięcie do elektromobilności – aż 85 proc. dotacji na ładowarki pojazdów Smartpole Charger

Udostępnij artykuł
Czym jest Smartpole Charger? To dwustanowiskowa stacja ładowania (2x8kW, gniazda Typ 2) dla e-pojazdów oraz punkt ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych. Ładowarka została zabudowana w słupie oświetleniowym wykonanym z kompozytów poliestrowo szklanych. Takie rozwiązanie doskonale łączy możliwość ładowania pojazdów elektrycznych z funkcją oświetlenia punktu ładowania.

Stacja może być wyprodukowana w różnych kolorach, może zawierać także logo, nazwę restauracji lub indywidualną grafikę. Dla architektów i projektantów daje to szerokie możliwości dostosowania wyglądu ładowarek do otoczenia, w którym będą one instalowane. Smartpole Charger oprócz swojej funkcjonalności stanowi estetyczny element małej infrastruktury projektowanych obiektów. 

Wschodzący rynek elektromobilności daje nam nowe możliwości, ale również wyzwania. Coraz więcej ludzi wybiera ekologiczne samochody elektryczne i szuka miejsc, w których można będzie naładować pojazd. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy Wasz klient – biznesmen, na lotnisku, wybiera pojazd EV, po skończonym dniu, pragnie pojechać do hotelu, w którym będzie mógł doładować swój pojazd przez noc, by rano wyruszyć znów do pracy. Bez postojów, przerw i konieczności ładowania na stacji, bądź mieście. Proste? Tak. Jeśli macie Państwo Smartpole Charger, czyli ładowarkę samochodów elektrycznych ulokowaną w słupie oświetleniowym. 

Korzyści z zastosowania :

 • doskonały sposób na pozyskiwanie nowych klientów dla obiektów hotelowych i gastronomicznych
 • podniesienie standardu i wizerunku obiektu
 • inwestycja proekologiczna
 • połączenie funkcji ładowania i oświetlenia
 • łatwość i pełne bezpieczeństwo obsługi – kompozyt jest doskonałym izolatorem
 • odporność na czynniki zewnętrzne i wandalizm – ładowarka zamontowana wewnątrz słupa
 • wykorzystanie słupów oświetleniowych jako optymalnej dla użytkowników lokalizacji stacji ładowania (parkingi, zatoki postojowe)
 • możliwość montażu dodatkowych urządzeń wewnątrz słupa, np. czujniki ruchu, router WiFi
 • brak potrzeby występowania o dodatkowy przydział mocy
 • niski koszt instalacji ładowarki w porównaniu z innymi oferowanymi na rynku 
 • oszczędność eksploatacyjna – ładowanie i oświetlenie miejsca w jednym urządzeniu

Dane techniczne

Ładowanie samochodów – 2 x 8kW Typ 2
Ładowanie rowerów – 1 x 230V, 6A, bezpieczne gniazdo Schuko z przyciskiem czasowym
Zabezpieczenia fazowe punktów samochodowych – RCBO 1P+N 6kA B 40A/30mA Typ A
Autoryzacja użytkownika poprzez kartę RFID lub aplikację mobilną

Taka inwestycja jest kosztem kwalifikowanym w ramach dostępnych dotacji, które sięgają nawet 85 % – to niesamowite oszczędności w kosztach inwestycji.

To są fakty, możecie Państwo wejść w posiadanie stacji ładowania dla e-pojazdów, oraz punktu ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych już za 2000zł! A ponadto słup oświetleniowy z dedykowanym wzorem i podświetleniem jest zupełnie gratis!

Firma Alumast S.A to wiodący projektant i producent innowacyjnych rozwiązań kompozytowych. Od ponad 20 lat dbamy o stały rozwój technologiczny i podnoszenie jakości, a także ciągłe poszukiwanie nowych zastosowań dla kompozytu poliestrowego. 

Dostarczamy materiały niezbędne do złożenia wniosku, wytyczne do projektu, oraz proponujemy wsparcie w pisaniu takiego wniosku na terenie Polski.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami na stronie: https://smartpole-charger.eu/ 

Kontakt: smartpole.charger@alumast.eu

Tekst powstał przy współpracy z Alumast.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 12.05.2020
Aktualizacja: 12.05.2020