Easycatering działa w dziewięciu miastach

Udostępnij artykuł
Platforma powstała pod koniec 2017 roku, skupia firmy cateringowe i pozwala klientom na łatwe zamawianie online. Oferuje też usługę Concierge, czyli kompleksową organizację cateringu dedykowaną dla biznesu oraz możliwość samodzielnego wyszukania firm, jak hoteli na booking.com – ta usługa jest dedykowana głównie dla mniejszych biznesów i klientów prywatnych. Pierwsze przejęcia platform cateringowych w 2019 roku na rynkach zachodnich świadczą o tym, że ta branża jest interesująca i jej wzrost wygląda obiecująco również dla inwestorów.  

Przed Easycatering współtworzyłem firmę zajmującą się zamawianiem jedzenia online i jego dostawą z restauracji w 30 minut – mówi Tomasz Woźniak, prezes zarządu Easycatering. – Dzięki temu doświadczeniu zobaczyłem lukę na rynku w cateringu B2B. Byli klienci, którzy zamawiali duże ilości sałatek czy kanapek, których kurier nie mógł zmieścić w swoim plecaku. Cała operacja była skomplikowana pod względem logistycznym. Nie było usługi rozłożenia zamówienia u klienta, dostarczenia naczyń i stołów a na koniec sprzątnięcia. Dlatego zdecydowałem się na założenie platformy dedykowanej tylko dla cateringu, która spełni oczekiwania klientów charakterystyczne dla tej branży. Obecnie 90 proc. współpracujących z nami partnerów to firmy cateringowe a tylko 10 proc. to restauracje, które jako działalność dodatkową traktują catering. Jednak zanim założyłem Easycatering sprawdziłem, jak to wygląda za granicą. Jedną z pierwszych tego typu platform jest Ezcater z USA. Rok 2019 dla naszej branży był pod znakiem pierwszych akwizycji. Do Francji wszedł Ezcater kupując lokalny GoCater, w Niemczech Lemoncat został przejęty przez Caterwings założony przez Rocket Internet, z kolei londyńskie City Pantry zostało przejęte przez giganta Just Eat.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Easycatering do końca 2019 roku obsługiwał tylko klientów biznesowych. W tym czasie zdobył zaufanie ponad 150 firm zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Klienci najczęściej korzystają z usług cateringowych na śniadania, lunche, eventy firmowe, hackathony, eventy prasowe, czy bankiety. W tym roku usługa została rozszerzona dla klientów prywatnych, którzy mogą zamawiać cateringi na wesela, chrzciny oraz inne uroczystości.

Coraz więcej firm powyżej 50 pracowników decyduje się na kompleksową usługę Concierge, czyli stałą współpracę z doświadczonymi doradcami, którzy potrafią zorganizować w kilka minut catering pod względem oczekiwanej jakości i budżetu. Easycatering Concierge współpracuje tylko z wyselekcjonowanymi, profesjonalnymi firmami cateringowymi, które przeszły kompleksową weryfikację. W ten sposób klienci oszczędzają cenny czas i mogą w pełni nam zaufać. Na bieżąco poznajemy profile oczekiwań firm z różnych branż, porównujemy ich potrzeby, dzięki temu klienci dostają to czego oczekują nawet, gdy nie potrafią tego dokładnie opisać.

Ponad 2-letnie doświadczenie na rynku pozwoliło nam na zdobycie zaufania wielu klientów firmowych, gdzie w 80 proc. to duże korporacje a pozostali to mniejsze firmy. Dynamiczny rozwój i ponad dwukrotny wzrost sprzedaży w ostatnim roku potwierdza, że nasza; usługa jest potrzebna, a strategia, którą obraliśmy i realizujemy właściwa. Rynek cateringowy jest dziś wart ponad 4,5 miliarda złotych, stale rośnie i w dodatku jest bardzo rozproszony. Konsolidacje są nieuniknione  – kontynuuje Tomasz Woźniak.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.


Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 13.02.2020
Aktualizacja: 14.02.2020